zjentek

je správné, že si můžeme myslet co chceme?

..nemělo by se to radši zakázat? :o

Nejlepší odpověď
marci1

Je to správné. Využijme toho, že nám dnes ještě nikdo nedokáže číst myšlenky a mysleme si, co chceme. Dokud to jde ! 🙂

Další odpovědi
Mirdas

Samozřejmě že je to správné, jen tak se mysl člověka může rozvíjet. Jak jinak by se hledali nové cesty, postupy, objevy a podobně.
Horší je, zda jedinec, nebo více lidí nutí své myšlení i ostatním a to mnohdy i násilnou cestou. To pak rozhodně správné není a zde pro zákaz jsem.

dudu

Zjenteku., těžko se v Tobě vyznat, ale dnes určitě nemáš svůj den. Tvoje starosti snadno vyřeší emigrace třeba směrem Severní Korea!

MK44

Zakázat, aby si každý myslel, co chce, nejde. Můžete člověka vychovávat, ovlivňovat, zmanipulovat nebo mu vygumovat mozek. Potom si bude chtít myslet to, co chcete Vy, aby si myslel. Ale zákazem ničeho nedosáhnete. Když Vám někdo zakáže, abyste pokládal otázky na úrovni této, jaký to bude mít výsledek? 😉

Nevíteto?

Proč? Myslet by jsme si určitě měli co chceme 🙂, ale rozhodně to neznamená, že máme právo začít někomu, kdo nám nic neudělal nadávat třeba na ulici a pak tomu říkat „názor“ (bohužel nějací lidé to chápou takhle)… ☹

melanie

No kdybych si nemyslela co chci já, už by mi asi praskla někde nějaká cévka :) :(

vertigo

Už jen skutečnost, že je vůbec položena tato otázka, nasvědčuje, že je něco špatně:

  1. s tazatelem
  2. s tímto světem
  3. s oběma