Dzejkob

Je správně anglický výraz „You are fun“ ?

Mám kamaráda, který před pár měsíci odjel do Dublinu a od té doby mi pořád píše, jak každý den mluví anglicky, jak chodí na anglické filmy do kina, jak se mu zdají sny v angličtině, apod. – No a nedávno jsme si psali a jak je jeho dobrým zvykem, české věty vyplňoval anglickými výrazy, což je samozřejmě trapné a dětinské, ale nechci mu to upírat, že ano – každopádně v jedné takové větě použil výraz „You are fun“ myšleno, jakože ironicky, že jsem směšný, že jsem legrační, apod – no a mě, jakožto angličtináři úrovně A2 mi to přišlo divné, jelikož logicky vzato výraz „You are fun“ znamená v suchém překladu „Ty jsi zábava“ a pokud tedy chtěl napsat to co napsat chtěl, tak měl spíš použít větu „You are funny“, nebo „You are so funny“ … no a když jsem ho na to upozornil, tak se samozřejmě hrozně rozčílil, začal vykřikovat, že je to angl. fráze, že vůbec nevím, protože nejsem v Dublinu jako on, že nic nevím a ať ho nepoučuju…

No a mě teď zajímá, kdo má z nás tedy teď pravdu. PORADITE? :)

Nejlepší odpověď
Psychotic

Má pravdu. You are fun je v cajku

„Fun“ je jak podstatné jméno, tak přídavné jméno, takže „v cajku“.

Citově bych řekl, že se význam trošinku liší. „You are funny“ bych použil jako „Jsi vtipný“, kdežto „You are fun“ spíš ve smyslu „Je s tebou sranda“, což nemusí s humorem nijak souviset.

Další odpovědi
quentos

Má pravdu. You are fun je v cajku

Psychotic má nejen pravdu, ale dokonce jde o jednoznačnější frázi. „You are funny“ totiž taky může znamenat „jsi divnej“, kdežto „you are fun“ žádný takovýhle negativní výklad nemá.
O jednoznačných otázkách nemá smysl dělat anketu.

Irisa

Nemá pravdu. Měl by se líp naučit anglicky a nemachrovat

Kdyby to vážně byla fráze, což je docela i možné, přece by kolem toho nedělal takový humbuk a normálně by to vysvětlil, ale záleží na člověku

Kepler

Má pravdu. You are fun je v cajku

luky.1986

Má pravdu. You are fun je v cajku

Fun je ve spojenise zabavou.. a funny je vylozene legracni// Mimochodem je trapnej,kolikmu je?14??

bolak

Má pravdu. You are fun je v cajku

Prostě až ti bude příště takhle psát, tak mu napiš že mu nerozumíš.

A nebo naopak, se taky zapoj a třeba až se zeptá, co jste dělali v neděli, rozpovídej se nějak ve stylu: „S fátříkem jsme góovali cárem za velkou Ma, protože měla birzdejky.“ , jistě tvoji snahu ocení.

A mezitím si můžeš zkouknout nějakej irskej seriál > http://www.csfd­.cz/film/132981-father-ted/prehled/ ať zůstaneš v obraze a budete si mít o čem pokecat, až se vrátí z toho Íráku.