michaela17

Je směnka platná bez úředního ověření?

Pokud jsem bydlela na černo ( podnájem ) bez smlouvy u mého kamaráda, a on si navymýšlel co vše jsem mu zničili ( i když to tak není ) a napsal nesmyslnou částku ve vysoké míře na tzn. směnku, kam napsal mé rodné číslo a číslo OP, je to platné nebo ne? Je to ode mě podepsané ( pro podepsání tohoto jeho dokladu, jsem měla důvod, který když budete chtít napíšu oddílně do zprávy ). Pokud by bylo, mám nárok se nějak bránit? Rozbila jsem ve skutečnosti lampu v hodnotě pár 1000 korun a on si tam dovymyslel nějaký další hlouposti :D

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… takže bydlet na černo, podepsat kdejakou blbost a pak neplatit? … říká ti něco slušnost a čest? … na černo jsi bydlet nemusela, byla jsi jen na návštěvě, už se naučte, že podpis má svoji cenu …
… samozřejmě,je platná, pro mne je stále platný, i když si to řeknem jen džentlmensky na hubu, ale to je o cti, a to už dnes nikomu nic neříká …

Další odpovědi
Emefej

Ano, pokud má všechny náležitosti podle zákona 191/1950 Sb., tak je platná. Úředně ověřená nemusí být.

dubraro

Když jsi to podepsala, tak je to platné. Žádné další ověření není třeba.

ivzez

MNichaelo, směnka, kterou jste podepsala, je platná
a placení se nejspíš nevyhnete.

Ledaže byste prokázala nátlak.
Máte ho na videu, jak Vám drží pistoli u hlavy?
Asi ne, že?

Dobrovolně jste u někoho bydlela na černo (problém by byl jen v případě, že by podnájemní vztah zpochybňoval on). dobrovolně jste se zavázala uhradit částku
uvedenou na směnce. Nevidím způsob, jak se z toho „vykroutit“.

Příště si moc dobře rozmyslete, co komu podepíšete.

plebs

Jak je to formulováno, – zaplatí, dluží, do kdy, vrátí ke dni a.p.

michaela17

A pokud to odmítnu zaplatit??

Hlada

Držitel směnky má za povinnost tě písemně vyzvat k zaplacení. Když nezaplatíš, může to vymáhat soudně. Směnečné řízení je poměrně rychlé, zpravidla bez nařízení jednání. Zjišťuje se jen platnost směnky.
Obranou by tedy mohlo být zpochybnění platnosti.
Události (rozbití lustru a pod.), s tím nemá nic společného a soud to nezajímá.

michaela17

A jak se mám bránit? Nejde přece aby mě měl u sebe na černo ne? :D :D

Emefej

Bránit proti čemu? Směnku jsi podepsala, zda bydlíš na černo v tom nehraje roli.

michaela17

No asi proti tomu že to nechci platit ne? to je otázka

Emefej

Tomu se neubráníš, můžeš to dát k soudu, ale jako někdo, kdo bydlí na černo, pro soud moc věrohodná nebudeš.

michaela17

Donutil mě to podepsat, ale pokud jsem nechtěla to mě taky nezachrání co? :D

Dochy

Pokud tě donutil, pak případně trestní oznámení, příp. se poradit s právníkem…

Mc Merkurion

… ne, nezachrání, je to tvrzení proti tvrzení, navíc, jestli je někdo ochoten bydlet na černo, je dosti nedůvěryhodný, na rozdíl od toho, kdo tě nechá bydlet na černo, jelikož se předpokládá, že ten na tom rejžuje …

anonym

😁