MonkeyKing

Je slovo guy americké nebo britské?

Používají ho Britové často? Podle mě asi ne. Co tedy používají místo toho? Person, man ?

Nejlepší odpověď
quentos

je společné oběma angličtinám. Je ale méně formální (na rozdíl od person a man, které patří i do formální angličtiny – i když u „man“ by se našel i neformální význam)

Další odpovědi
DIH

Toto slovíčko se asi nerozděluje na britské nebo amer. , akorát že Britové to používají jen pro oslovení v mužském rodě – chlapy, chlapci, aj. a Američané v tom oslovují jak chlapce tak děvčata.