Avatar uživatele
terry

Je šance, že cyklisté začnou jezdit zodpovědněji? Vůči sobě?

Také se mi už několikrát stalo, že cyklista mi sjel z chodníku, bez jakéhokoliv podívání, přímo před auto.
Naštěstí se nic nestalo.

Pardubická policie hledá svědky nehody s těžkým zraněním
11.01.2016 |
Dnes ráno došlo v Sezemicích takřka u výjezdu z obce směrem na Kunětice k dopravní nehodě, při níž se střetlo osobní vozidlo s cyklistou. Dle prvotních informací mělo dojít k tomu, že cyklista se střetl s předjíždějícím automobilem značky Škoda Octavia v protisměru ve chvíli, kdy sjížděl z chodníku. Jakým směrem chtěl dále v jízdě na kole pokračovat, i to je předmětem šetření.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? quentos, bolak, redy, gecco před 3041 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano , šance je vždy. Obecně se ale takovéto věci nedají paušalizovat. Vše závisí na jedincích.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Někteří ano, jiní ne…
😉
Taky už se mi stalo, že mi do auta narazil cyklista, který sjel z chodníku na přechod v bláhové naději, že zrovna on je pánem silnic a nikdo jiný tam nemá co dělat (naštěstí byla největší škodou osma na předním kole, jemu se nic nestalo).
A úplně mne kdysi fascinoval dědula, který nezastavil na stopce, nedal přednost autu na hlavní a tím způsobil nehodu (naštěstí taky bez zranění) se škodou nad 100 tisíc – a hrozně se podivoval, že by tu škodu měl platit…!! – šak je cyklista a k tomu důchodce…!!!
___
Bohužel – někteří cyklisté a chodci (etc.) – protože nepotřebují ´řidičák´, se domnívají, že pro ně pravidla neplatí a nemusí se jimi řídit…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?redy Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

jó, cyklisti jsou svině, mě nedávno jeden srazil přímo na přechodu, pak spadnul (já zůstal stát) a já mu úplně přívětivě a klidně říkám: „kurva dávejte pozor“ a on na mě drze: „já? hergot vy dávejte pozor, máte kliku že jedu na kole, si představte kdybych byl auto, co byste dělal?“ a já na to: „co bych dělal kdybych viděl auto jak jede na kole? tak to fakt nevim..“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

dá se říci, že každý cyklista je nezodpovědný. málo kdo má povinné vybavení kola.
http://www.ibe­sip.cz/cz/cyklis­ta/bezpecne-jizdni-kolo/povinna-vybava-jizdniho-kola
alkohol za řídítky, jízda po chodníku atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Baví nás, dráždit vás, protože jsme všichni zajedno kolektivní myšlení, taky jezdím na kole ve snu, jinak autobusem, takže lék a šance na uzdravení není až do samého konce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek