Zlatý

Je šance, že cyklisté začnou jezdit zodpovědněji? Vůči sobě?

Také se mi už několikrát stalo, že cyklista mi sjel z chodníku, bez jakéhokoliv podívání, přímo před auto.
Naštěstí se nic nestalo.

Pardubická policie hledá svědky nehody s těžkým zraněním
11.01.2016 |
Dnes ráno došlo v Sezemicích takřka u výjezdu z obce směrem na Kunětice k dopravní nehodě, při níž se střetlo osobní vozidlo s cyklistou. Dle prvotních informací mělo dojít k tomu, že cyklista se střetl s předjíždějícím automobilem značky Škoda Octavia v protisměru ve chvíli, kdy sjížděl z chodníku. Jakým směrem chtěl dále v jízdě na kole pokračovat, i to je předmětem šetření.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano , šance je vždy. Obecně se ale takovéto věci nedají paušalizovat. Vše závisí na jedincích.

Další odpovědi:

Zlatý

Někteří ano, jiní ne...
;-)
Taky už se mi stalo, že mi do auta narazil cyklista, který sjel z chodníku na přechod v bláhové naději, že zrovna on je pánem silnic a nikdo jiný tam nemá co dělat (naštěstí byla největší škodou osma na předním kole, jemu se nic nestalo).
A úplně mne kdysi fascinoval dědula, který nezastavil na stopce, nedal přednost autu na hlavní a tím způsobil nehodu (naštěstí taky bez zranění) se škodou nad 100 tisíc - a hrozně se podivoval, že by tu škodu měl platit...!! - šak je cyklista a k tomu důchodce...!!!
___
Bohužel - někteří cyklisté a chodci (etc.) - protože nepotřebují ´řidičák´, se domnívají, že pro ně pravidla neplatí a nemusí se jimi řídit...

Zlatý

jó, cyklisti jsou svině, mě nedávno jeden srazil přímo na přechodu, pak spadnul (já zůstal stát) a já mu úplně přívětivě a klidně říkám: "kurva dávejte pozor" a on na mě drze: "já? hergot vy dávejte pozor, máte kliku že jedu na kole, si představte kdybych byl auto, co byste dělal?" a já na to: "co bych dělal kdybych viděl auto jak jede na kole? tak to fakt nevim.."

Bronzový

jaká je šance že rodiče budou od kočárku učit děti tomu ,že dopravní předpisy se musí dodržovat,že jsou pro ochranu?Běžně totiž rodiče,zejména matky učí děti od kočárku tomu,že předpisy jsou určeny jen a pouze k porušování,a to jen svým chováním!!!

dá se říci, že každý cyklista je nezodpovědný. málo kdo má povinné vybavení kola.
http://www.ibesip.cz/…
alkohol za řídítky, jízda po chodníku atd.

Baví nás, dráždit vás, protože jsme všichni zajedno kolektivní myšlení, taky jezdím na kole ve snu, jinak autobusem, takže lék a šance na uzdravení není až do samého konce.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.