pitbul

Je rušení nočního klidu, když mi ráno v půl páté zvoní budík na mobilu, nemám žádný pronikavý zvuk ani melodii?

No to je ten problém, že ten budík slyší sousedka, která nás na to upozornila. ale opakuji zvuk není pronikavý a rozhodně nepřesahuje daný limit hluku pro noční dobu – a to je 30 decibelů.

Odpovědi
marci1

Pokud to slyšíš jen Ty a nerušíš tím sousedy, pak to rušení nočního klidu není. 🙂

cukrar

Ne, není to rušení nočního klidu.

tforro

To není, ale jednou mi taky bylo vyčteno, že zvuk budíku telefonu, spíš především vibrace se přenáší k sousedům, kteří mají lehké spaní.

Kepler

Rozhodující je ten hlukový limit 30 dB – v místnosti sousedky! Tam určitě překročen není. Mám za souseda nešťastníka (bydlí pode mnou), kterému vadí i to, že jenom chodím po bytě – a to i ve dne. To když je po noční směně. Pořád na mně volá policajty. Prostě magor…

postcd

já bych řekl že je to rušení ranního klidu pokud bydlíte v bytě s více lidmi. Do jiných bytů to asi nebude slyšet nebo jen zanedbatelně.