Rokio

Je pseudofilozofování lepší než mluvit tak, jak mi zobák narostl?

Pseudofilozofování je vznešené. Jedná se v podstatě o filozofování na nižší úrovni.

Samozřejme zvládnu psát a mluvit tak, jak mi zobák narostl, ale pseudofilozofování je zkrátka na vyšší a lepší úrovni.

Odpovědi
Arcimozek

Rokio, lepší nějaké filosofování, než žádné. Chceš-li ale filosofovat na vyskoké úrovní jako já, přečti si třeba nějaké knihy o filosofii, nějaké klasické autory typu Platon, nebo si můžeš koupit učebnice filosofie. Možností je spousta. Nicméně tvá duše pak bude bujet!

Kryšpín

Podívej se a poslouchej některé naše politiky a dámy v politice tam si vem příklad je to naše elita.

INRI

Pokud nenormální lidi vytvářejí normy jsou potom tyto normy normální. Není nutně pravda, že normy vytvořené nenormálními lidmi jsou automaticky normální. Slova „normální“ a „nenormální“ jsou relativní a subjektivní termíny, které se mohou měnit v závislosti na kulturním, společenském a historickém kontextu. Normy se vytvářejí v reakci na potřeby a hodnoty konkrétní společnosti. Co je považováno za normální, se může lišit od společnosti k společnosti a může se měnit v průběhu času.

Někdy mohou lidé, kteří jsou považováni za „nenormální“ nebo odlišní od většiny, přinést nové perspektivy a myšlenky, které mohou přispět k rozvoji společnosti a změně normativních hodnot. Je důležité mít na paměti, že normy nejsou vždy správné nebo morálně korektní. Některé normy mohou být diskriminační, neetické nebo nepřiměřené. Proto by měla společnost neustále zkoumat a přehodnocovat své normy a hodnoty, aby zajistila spravedlnost a rovnost pro všechny své členy.

Jsou tedy normy trvalé a normy dočasné.  Ano, normy mohou být trvalé nebo dočasné, a jejich trvání může záviset na mnoha faktorech, včetně kultury, společenského vývoje a změn v hodnotách a přesvědčeních. Některé normy mohou být trvalé a existovat po dlouhou dobu, protože se zakládají na hlubokých kulturních nebo etických hodnotách. Například normy, které zakazují zabití nevinného člověka, by mohly být považovány za trvalé, protože jsou založeny na základním etickém principu. Jiné normy mohou být dočasné a mohou se měnit v závislosti na společenském vývoji a změnách v hodnotách.

Například normy týkající se oblečení, zvyků nebo technologie se mohou měnit v průběhu času. To může být způsobeno změnami módních trendů, vědeckými objevy nebo společenskými reformami. Normy také mohou být specifické pro určitou kulturu nebo společnost. Co je považováno za normální v jedné kultuře, nemusí být považováno za normální v jiné kultuře. Tyto normy mohou být trvalé v rámci dané kultury, ale mohou se lišit od kultury kultuře.

Vývoj normativního chování je komplexní a závisí na mnoha faktorech. Společnosti a kultury mají tendenci přehodnocovat a upravovat své normy v reakci na společenské a kulturní změny, což může vést k trvalému nebo dočasnému charakteru těchto normativních hodnot. Může to být pravda, že z dálky mohou dočasné normy vypadat jako trvalé normy, zejména pokud jsou dané normy v daném okamžiku pevně zakotveny v dané společnosti a zdají se být stabilními.

Dočasné normy mohou být chápány jako trvalé, dokud nedojde k nějakým výrazným změnám nebo krizím, které mohou tyto normy zpochybnit nebo změnit. Existuje několik důvodů, proč by dočasné normy mohly být považovány za trvalé. Normy mohou být v určité době stabilní a zdá se, že se nemění. To může vést k dojmu, že jsou trvalé. Některé normy jsou pevně zakořeněny v kultuře a tradici a mohou být považovány za trvalé, i když v průběhu času se mohou měnit.

Pokud neexistuje silný společenský nebo kulturní tlak na změnu těchto normativních hodnot, mohou být považovány za trvalé. Pokud lidé nemají dostatek historického kontextu, mohou mít tendenci považovat současné normy za trvalé, protože nemají informace o jejich historii změn. Nicméně je důležité si uvědomit, že normy a hodnoty mohou být proměnlivé a podléhat změnám v závislosti na změnách ve společnosti, kultuře, technologii a hodnotách.

Proto je důležité zkoumat a analyzovat normy s ohledem na kontext a vývoj v průběhu času, aby se lépe porozumělo jejich povaze a jejich potenciální změně. Normou bylo dlouho že hodnoty vznikají jenom z práce a dneska hodnoty vznikají i bez práce. Skutečně, normy týkající se hodnot a práce se v průběhu času mohou měnit a vyvíjet. Historicky bylo často upřednostňováno spojení mezi tvorbou hodnot a prací, a to zejména v rámci tradičního ekonomického myšlení.

Tato norma byla spojována s ideou, že jedinec by měl být odměněn za svou práci a tvrdou práci byla považována za způsob, jak dosáhnout osobního úspěchu a získat společenskou uznávanost. Nicméně v moderní době došlo k mnoha změnám v ekonomickém, technologickém a sociálním prostředí, které ovlivnily vnímání hodnot a práce. Rozvoj technologie, automatizace a digitalizace změnily povahu práce a vytváření hodnot. Mnoho pracovních procesů bylo automatizováno, což znamená, že hodnoty mohou vznikat i bez tradiční fyzické práce.

Hodnoty mohou vznikat prostřednictvím kreativity, inovace a podnikání. To zahrnuje tvorbu nových produktů, služeb, umění a kultury. Vědomosti a informace se stávají stále důležitějšími zdroji hodnot. Sdílení znalostí a vzdělání mohou vést k vytváření hodnoty. Proměnily se i společenské hodnoty a priority. Dnes může být více důrazu kladen na rovnováhu mezi prací a osobním životem a na hodnoty jako udržitelnost a sociální odpovědnost. Proto dnes můžeme pozorovat rozmanitost způsobů, jak hodnoty vznikají, a ne všechny jsou závislé na tradičním pojetí práce. To odráží změny v moderní společnosti a ekonomice.