Avatar uživatele
Registrovaný

Je právně postihnutelný zásah do vodoměru?

Je právně postihnutelný vědomý zásah do vodoměru? Za rok je spotřeba kolem pěti kubíků a žije tam snad šesti členná rodina, což našemu domu dělá škodu 30 000,-. Pouštěli jsme vodu a on se netočil, žádný magnet tam není. Co s tím???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Podat trestní oznámení na neznámeho pachatele, je jich tam 6 a nevíte kdo z nich to byl, proto na neznámého pachatele. Je to krádež jako každá jiná.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Tak snad je nějaký zodpovědný správce !


Avatar uživatele
Bronzový

Podvod se škodou nad 5000 Kč by mělo jít řešit trestněprávně, ale nemám s tím praktickou zkušenost. Důležitá je prevence - pořádné vodoměry; v případě pochybností opakovaná kontrola vodoměrů - na to je nárok podle § 1183 obč. zákoníku.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.