zjentek

Je pravdou, že zásadním rozlišovacím znakem, zda konkrétní svršek je určen pro muže či pro ženu, je právě zapínání zipu?

Podle všeho to vypadá, že pokud jezdec zipu na svršku/oděvu je umístěn na pravé straně, svršek je jednoznačně dámský, zatímco jezdec na levé straně značí oděv pánský. Jenže jsem se setkal s konkrétním případem, kdy jezdec zipu na zimní bundě je nalevo (což by pro mě jako chlapa bylo ok), jenže bunda jinak působí, jako by byla ušita pro dámy. Rozepisovat to nehodlám, ale když cítím, že bunda je spíše dámská, udivuje mě, když má pánské zapínání. Ale vše může být úplně jinak, než jak to znám a popisuji zde. Děkuju za případné vysvětlení.

Odpovědi
elkon

Dámské oděvy se liší od pánských svým střihem. Např. přední díl u dámského oděvu počítá s úpravou tvaru pro poprsí. Nebo třeba kalhoty mají užší pas a větší prostor přes zadek a pod. Těch ukazatelů je více. Zeptej se nějaké švadleny.

zjentek

Elkon, nevím přesně, kdy přesně k tomu došlo, ale… Necítím z tebe nečekaně jakous takous úctu k mým otázkám? Nerad bych si lichotil, ale stejně… Nemáš jakési ujeté období projevů slušného chování, nebo tak něco a podobně?