zjentek

Je pravda, že z pohledu Číny je Evropa malinký poloostrov na asijském kontinentu?

🙏 Haré KrišnA

@DOCHY: tAK UŽ PODLE NÁZVU JE DOCELA JASNÉ, NA KTEROU STRANU BYCHOM SE MĚLI KLONIT. TAK V ČEM JE STÁLE PROBLÉM (Omlouvám se za Caps Lock).

Nejlepší odpověď
Ametyst

Myslí si to i Amerika. 🙂

Další odpovědi
Dochy

Není to vyloučené. Podle některých zdrojů není Evropa kontiment, máme „Euroasii“. No a když porovnáte rozměry a počet obyvatel tak je Evropa opravdu jen takové malé prd.

Rokio

Určitě si to někteří Číňané mohou myslet.

Savier

Určitě to není pravda.

paul1

Je to možné.

Dochy

Já se nepotřebuju nikam klonit. Evropa má nějak vyvinutou kulturu. Jo, můžeš tvrdit, že Čína a Japonsko také a že měli kulturu před tisíci let, ale my jsme přeci jen kulturně svázáni s Evropou, která v posledních několika stech letech udělala výrazný krok vpřed, zatímco ty kdysi rozvinuté kultury v jiných částech světa docela upadali a Evrope je poslední dobou nějak táhla (občas ke dnu). A Amerika ať už se nám to líbí či ne, si vzala kulturu z Evropy (Anglie, Francie, Španělsko, Portugalsko,…) však také naprostá většina současné populace jsou původem Evropané, nebo Evropany importovaní Afričené, částečně Asiaté. A tudíž k nim máme pochopitelně blíže.