hapiky

Je pravda, že ticho léčí, ale i deprimuje?

Nejlepší odpověď
da ny

Je ;)
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ticho

Další odpovědi
annas

Nedávno jsem na toto téma.

"Odborníci míní, že většina lidí má z ticha spíše strach. Jeho příčinou je zřejmě skutečnost, že v přírodě je ticho obecně vnímáno jako znamení nebezpečí. Tvorové v přírodě jsou zvyklí neustále vydávat nějaké zvuky (zdánlivě nahodilé), které doprovázejí jejich každodenní činnosti, a jejich okolí je zvyklé je přijímat. Proto není reálně možné zažít v běžné přírodě úplné ticho, vždy je slyšet zpěv ptáků, cvrkot a bzučení hmyzu atd. Pokud se však objeví nebezpečí, kontaktní volání ustane, což avizuje nebezpečí.

V kontextu s tím také u lidí vnímání jiných hlasů či zvuků poskytuje pocit bezpečí a jistoty, zatímco ticho naopak vyvolává stres z potenciálního nebezpečí.

Další možnou příčinou strachu z ticha je jeho spojitost se smrtí. Život je určován pohybem, aktivitou a absolutní ticho symbolizuje smrt. "

http://doplnek­.com/content/bo­jime-se-ticha

Existuje vnitřní i vnější ticho. Vnitřní ticho umožňuje člověku naslouchat své duši, hlasu srdce, svědomí atd.

Vnitřnií klid a vyrovnanost způsobují, že můžeme změnit postoj k životu, můžeme se sami změnit. Zůstat tiše v moři ticha, získat spojení sám se sebou, zklidnit se … utéct od hluku, který nás čím dál tím víc obklopuje …

marci1

Je to pravda, všeho moc škodí, ale je škoda, že člověk dnes (snad kromě lesa) ticho nikde neslyší. 🙂
„Člověk vzlétá, aby předstihl zvuk, ale nedovede se zastavit, aby postřehl ticho.“

  • Miroslav Horníček

Zdroj: http://citaty­.net/autori/mi­roslav-hornicek/?q=4147

bububabu

U mě teda funguje že ticho léčí, hluk deprimuje. Asi záleží na každém jak to cítí.