Pokročilý

Je pravda, že po octu se zlomí končetina?

Nedávno jsem slyšela, že když se např. ruka přes noc "marinuje" v octu a ráno se s ní pohne, zlomí se. Podle mě je to pitomost, ale slyšela jsem tu už u mnoha lidí. Co si myslíte vy? :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Ocet je kyselá látka a tareaguje s vápníkem, který je součástí kostí. Pokud viajíčko dáme do octa, tak se skořápka rozloží - je vápenatá - a zůstane měkké vajíčko ve vnitřní blance. To neznamená, že octový zábal na zhmožděnině znamená zlomení ruky. Kost je obalena svalstvem a ten ocet musí proniknoout ke kosti. Faktem zůstává, že když necháme systematicky působit kyselé látky, tak může dojít ke křehnutí kostí. Ale je to dost složitý, protože takto působí i vitamín c - kyselina citronová. Tyto látky se však v těle štěpí a využívají jináč. Bez nich by člověk nemohl existovat. To co jsi slyšela je extrém.

To samé je i kyslík. Člověk ho potřebuje, ale zároveň negativně působí na buňky - ztrácí pružnost. Lesníci, kteří žijí v lese na zdravém vzduchu umírají na rakovinu plic. Kyslík je tudíž nezdravý, protože způsobuje stárnutí buněk, ale člověk ho potřebuje.

Další odpovědi:

Zlatý

Tatínek nachytal malé ryby,očistil,naložil je do láku jako zavináče a po 14 dnech se tyto ryby mohly jíst i s kostmi,ty totiž díky působení octu úplně zgumovatěly.Takže proč by to nešlo i u lidských kostí?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.