Zlatý

je pravda, že optimismus může být formou krajního zoufalství?

mimo jiné prosím o odpověď na tuto otázku hlavně člověka s nickem ocko

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je otázkou, z které strany se na to budeš dívat. Většina optimistů jsou jen špatně informovaní pesimisté. Ale ocko ti to jistě vysvětlí vyčepávajícím způsobem

Další odpovědi:

Zlatý

:

Může. Když totiž optimista přemůže zoufalství, vidí věci takové, jaké jsou, nikdy se nemůže zklamat.
----
Je dvojí optimismus: jeden, který se od špatných věcí odvrací k čermusi lepšímu, třeba vysněnému; druhý, který hledá v samotných špatných věcech něco aspoň trochu lepšího, třeba jen vysněného. Karel Čapek

Pokročilý

Znám člověka,ze kterého optimismus prýští i v případě,že dotyčný ví,že je "TO FAKT V HÁJI".Tento člověk na mě působí občas opravdu zoufale,jakoby svým optimismem zakrýval realitu a utíkal od ní,takže ano,optimismus může být formou krajního zoufalství,

Pokročilý

psychologií se nezabývám , ale když se nad tvou otázkou zamyslím , tak je to vlastně pravda - a jinak , optimismus je opium lidstva :)

Bronzový

u mě určitě... pač nemá cenu bejt depresivní či agresivní na lidi, kteří za to nemůžou, jednodušší je se všemu vychechtat a bejt v pohodě, ale negace se v člověku-ve mně- ukládaj a pak časem bouchnou, když to nečekám, takže to není asi nejvhodnější systém fungování .. hehe

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.