NeřeknuCZ

Je pravda, že mouka sama o sobě hoří ?

Někde jsem zaslechl větu „Mouka sama o sobě hoří“. Neumím si představit, jak a hlavně proč by někdo zapaloval mouku. Je na tom něco pravdy ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Mouka sama o sobě hořet bude ale velmi neochotně, když se ale rozjede tak jede. Nebezpečný je ale její prach ve vzduchu . Ten je výbušný.
Většina prachu, všeho možného, rozptýleného ve vzduchu je explozivní.

Další odpovědi
Pepa25

Mouka hoří – zdůraznění této skutečností je asi reakcí na hoax (nesmyslnou zprávu), že je prý dobrá na hašení nebo na spáleniny (viz odkaz) …

Zdroj: http://www.ho­ax.cz/hoax/spa­leniny-opareniny-a-mouka/

Emefej

Samo o sobě nehoří vůbec nic. Za splnění všech podmínek hoření bude mouka, jako většina látek organického původu, hořet.

anonym

O mouce to nevím,ale o h,,,už jem to slyšel
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=-4C0oJ_gkc8

Drap

Samozřejmě, za určitých podmínek a teploty bude hořet i mouka. Proč to někdo dělá , netuším. Musíš se zeptat toho, kdo mouku pálí.

briketka10

vyzkoušej a uvidíš..