jsemjá

Je pravda, že když se člověk ve snu štípne, probudí se?

Je to nějak dokázané?

Odpovědi
Hufnágl

Ještě se mi nestalo, abych se ve spánku štípl, natož probudil.

Kepler

Myslíš zda sním, či bdím a očima nevidím? Pokud je to skutečnost, štípnutí nepomůže, prostě vidíš něco neskutečnost a fantastického. Jako třeba poctivého Roma. Pokud opravdu spíš a v tom snu se štípneš a dokonce to může i bolet, pak je to mimo realitu, vč. té bolesti. Stejně tě to nevzbudí.

Justin1

To se podle mě dá těžko říct, protože když se člověku zdá sen, tak si neuvědomuje, že to je sen a že se z něj může probudit.

Připomíná mi to otázku, kterou jsem tu jednou pokládal a na kterou nikdo neodpověděl: „Je známý nějaký případ literární postavy, která si uvědomuje, že je literární postavou?“

Připomíná mi to taky hru „Lepší než život“ z Červeného trpaslíka, ze které téměř nebylo cesty zpět. Hru mohl člověk opustit jedině tak, že ji opustit chtěl, ale byla tak návyková, že nikdo ji nikdy opustit nechtěl.

Lurius

Zkoušel jsem to, bolest jsem cítil ale probudit jsem se nechtěl, v dětství jsem se naučil potlačovat probuzení v lucidních snech

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lurius

Justin1 : Mě to většinou dojde ve chvíli kdy se mi ve snu až příliš daří, dokonce jsem ve snu přemýšlel o svých starých snech a pokoušel jsem se přenést nějaký předmět v rukou ze snu do postele

jsemjá

Já si taky někdy říkám, kam se ta věc poděla.

jsemjá

Keplere, trošku nerozumím tvojí odpovědi. Můžeš to zestručnit?