Avatar uživatele
jsemjá

Je pravda, že když se člověk ve snu štípne, probudí se?

Je to nějak dokázané?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Lurius, dust8 před 1248 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Ještě se mi nestalo, abych se ve spánku štípl, natož probudil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Myslíš zda sním, či bdím a očima nevidím? Pokud je to skutečnost, štípnutí nepomůže, prostě vidíš něco neskutečnost a fantastického. Jako třeba poctivého Roma. Pokud opravdu spíš a v tom snu se štípneš a dokonce to může i bolet, pak je to mimo realitu, vč. té bolesti. Stejně tě to nevzbudí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

To se podle mě dá těžko říct, protože když se člověku zdá sen, tak si neuvědomuje, že to je sen a že se z něj může probudit.

Připomíná mi to otázku, kterou jsem tu jednou pokládal a na kterou nikdo neodpověděl: „Je známý nějaký případ literární postavy, která si uvědomuje, že je literární postavou?“

Připomíná mi to taky hru „Lepší než život“ z Červeného trpaslíka, ze které téměř nebylo cesty zpět. Hru mohl člověk opustit jedině tak, že ji opustit chtěl, ale byla tak návyková, že nikdo ji nikdy opustit nechtěl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

Zkoušel jsem to, bolest jsem cítil ale probudit jsem se nechtěl, v dětství jsem se naučil potlačovat probuzení v lucidních snech

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Lurius

Justin1 : Mě to většinou dojde ve chvíli kdy se mi ve snu až příliš daří, dokonce jsem ve snu přemýšlel o svých starých snech a pokoušel jsem se přenést nějaký předmět v rukou ze snu do postele

před 1247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jsemjá

Já si taky někdy říkám, kam se ta věc poděla.

před 1246 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jsemjá

Keplere, trošku nerozumím tvojí odpovědi. Můžeš to zestručnit?

před 1248 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek