Zvědavý

Je pravda že člověk unese dvojnásobek toho co sám váží ??

Nejlepší odpověď
Drap

Zkus si to. U každého je to jinak

Další odpovědi
gecco

Jak kdo…
Dneska už si u sebe nejem „dvojnásobkem“ jist (přecejen – dva metráky jsou dva metráky), ale v mládí jsem dvojnásobek nosil ´hravě´…
😉
Ovšem – taky bys měl definovat, co je „unese“ – poměrně nedávno jsem do desátého patra vynášel cca polovinu své hmotnosti – a funěl jsem jako parní lokomotiva…

da ny

Běžné to není ;) a dvojnásobek je opravdu dost…
Ve škole nám říkali, že padesátikilová žena unese i 150kilového chlapa 😁.
Žena, valící nákup z obchodu (batoh na zádech, taška zavěšená na rameni + 2 nákupní tašky v každé ruce) je jako mravenec ;) .
Každý máme jinou fyzičku, záleží na terénu, celkové době nošení břemene, jeho podobě/tvaru/roz­měru – 50kg pytel cementu, obraz, taška s nákupem (?).
U sportovního výkonu – vzpírání je to též individuální.
V ohrožení života blízké osoby je člověk schopen vydat ze sebevíce než maximum..

trpaslicek

Slyšela jsem, že na zádech člověk unese např. batoh s dvojnásobnou hmotností než člověk který ho nese, ale nezkoušla jsem to. Navíc který batoh by unesl dvojnásobek člověka… 😁