je povinností obce odklízet sníh z volného obecného prostranství?Mám tudy jedinou přístupovou cestu k domu!

Nejlepší odpověď
iceT

Snad vam to pomuze-odpoved Standy
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-to-s-odklizenim-snehu-na-chodnicich

Další odpovědi
anonym

Jedinou přístupovou cestu ? Tak to bych se nerozmýšlel a sníh odházel sám.Mohlo by se stát,že obec vám zakáže cestu,tedy pokud ji nemáte na katastru jako věcné břemeno! Pokud to věcné břemeno máte,je Vaší povinnosti udržovat schůdnost!

Tata

Z volného prostranství. Musíte upřesnit co je volné prostranství. Pokud je to louka a k vašemu domu tudy vede úzká cestička, potom tuto povinnost nemá, protože se nejedná o chodník. Pokud by to byl park tak záleží na obci zda do parku nepověsí ceduli" cestičky v parku nejsou v zimě udržované. Může to ale být i louka a podél ní může vést polní cesta k vašemu domu. Potom záleží na tom jestli je tato cesta po právní stránce komunikace a potom jí obec musí udržovat, nebo se jedná o polní cestu a tu obec nemusí udržovat. Musíte si tedy s obcí ujasnit o co se jedná.