iceT

Jak je to s odklízením sněhu na chodnících?

http://www.no­vinky.cz/krimi/218234-auto-smetlo-zenu-odklizejici-snih-neprezila.html
Doplňuji:
Ptala jsem se na to,kdo je povinen odklizet snih,protoze treba u nas pred obchodem snih nikdy odklizeny nebyl,vzdy je uslapany a klouze a je problem dostat se dovnitr pro zdraveho cloveka,natoz pak pro toho,kdo je znevyhodneny starim a berlemi.Stejne je to centru mesta.
Kdyz jsem bydlela na jine adrese,bylo na najemnicich,aby snih odklizeli,ale stejne na to kazdy z vysoka …

Nejlepší odpověď
standa

A na co se ptáte?

Na odpovědnost za odklízení sněhu? Nebo na okolnosti kolem té nehody?

Pokud se ptáte na ´sníh´, tak zjednodušená odpověď je o tom, že odpovědnost má nově majitel chodníku, nikoli jako tomu bylo dříve majitel domu, ke kterému chodník přiléhá.

V drtivé většině případů je majitelem chodníků OBEC.

Ale slušný majitel domu by si měl zamést i před svým prahem, přestože bude mést i ´cizí´chodník.

Doplňuji:
A doplňuje, že OBEC je odpovědná nejen za úklid, ale i za případné škody, které vzniknou v přímé souvislosti s touto odpovědností (zejména odškodňování úrazů…)

Zdroj: http://www.os­md.cz/chodniko­vy-zakon-1404036190.html

Další odpovědi
hanulka11

Není to jen u vás u nás je to stejné ,poté co vyhláška ustanovila, že se chodníky starájí obce, města. Je to katastrofa ,ale město nemá tolik lidí ,aby stihli odklidit všude včas sníh. Myslím,že je to hlavně v lidech -nikdy bych nenechala sníh na chodníku ušlapat ,pak se po tom nedá chodit. Neříká se nadarmo aby si každý zametl před svým prahem .Ale lidem nikdo neporučí.

Pety2015

Nejlépe vzít lopatu https://www.y­naradi.cz/lopa­ta-snehova-stredni-395x309x1170mm-rutland a odklidit sám … :*) U nás je to to samé, letos jsem kupila lopatu a zatim sníh nikde…