Damiana

Je povinností muže zabezpečit svou rodinu?

Platí to stále? Nebo mělo by? Myslíte, že tento „model“ měl své opodstatnění?
V poslední době mi přijde, že přibývá mužů, kteří se doslova bez skrupulí pověsí ženě na krk a ona – jen pro to, že „má chlapa“ je schopna udělat téměř cokoli…

Nejlepší odpověď
tekumseh

Je to povinností obou rodičů, s postupující emancipací žen je tento „model“ poněkud zahnán do kouta. Ano, muži kteří se ženě pověsí na krk určitě existují, ale jejich počet se ani zdaleka nevyrovná počtu žen, které se na krk pověsí muži a manželství + následný rozvod je pro ně jen jakousi výdělečnou činností..:-(.

Další odpovědi
iceT

Mno,povinnost…
Myslím,že pokud jsou jen dva,ona a on,tak záleží na ženské,jestli jí bude vyhovovat a jestli je správné si chlapa vydržovat.Ono ve dvou se to lépe táhne,ale síly by měly být vyrovnané,ne že jeden táhne a druhý se veze.
Pokud by mělo ještě navíc přijít dítě na svět,tak by snad mělo být jasné,že žena se stará o dítě a domácnost a muž by se měl postarat o obživu,tedy o peníze.Samozřejmě v případě,že žena má lukrativnější práci a muž je ochotný a schopný se dítě postarat,může jít klidně na mateřskou on.

anonym

Stačí,když napíši:zasaď strom,postav dům a zploď dítě?!

aramah

No já jsem ráda hejčkaná a to ve všech směrech. :))

Tak bych takového chlapa vypoklonkovala.

Drap

Dávno už to neplatí. V dnešní době se uvětšiny párů musí snažit oba, jinak nemají šanci solidně přežít

fcoop

Definování role muže a ženy v životě a v soužití páru je po roce 1990 stále více složitější. Zatímco ještě v minulém století bylo pravidlem, že muž byl živitel a žena se starala o rodinu, nyní je již všechno jinak. Role muže a ženy se začali mísit a prolínat. Je to dobře? Špatně? Asi jak pro koho a z jakého pohledu. Mně jako muži, kterému je 27 let, někdy dělá problém, jak naložit s tím, co se ode mne jako od muže očekává a naopak. Co mám, můžu nebo jsem oprávněn očekávat od ženy?

http://www.ta­kovajsemja.cz/to­masovo-okenko/muzi-versus-zeny.html

To staré – „Jaký si to uděláš,takový to máš“ platí.Pro obě strany.

jannina

To je pravda,ale nežli si to uvědomí skončí na dně bez chlapa i bez finanací,Tak pozor!!! je nás spousta a myslet hlavou ženy!!!