Je povaha i dědičná?

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli může člověk některé povahové rysy i zdědit po prarodičích a zda mnohé povahové rysy jako je například přílišná tvrdohlavost je možné výchovou změnit.Může někdy převládat víc dědičnost povahy nad výchovou

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já bych ještě dodala,že nejen výchovou,ale i prostředím v kterém se jedinec vyskytuje,případně jak se chovají lidé v jeho okolí. Můžete se snažit sebevíc,pokud,např. negativní chování bude dítě pozorovat u dědečka,těžko se Vám bude vysvětlovat,že takové chování není správné,nedej bože,aby dědeček byl zároveň i jeho vzorem.

Další odpovědi:

Stříbrný

POvaha je určitě z velké části dědičná. Člověk dědí určitý temperamnet a sklony k určitým povahovým vlastnostem.
Na druhou stranu, výchovou se dají tyto sklony regulovat a do určité míry měnit. Jinými slovy, z cholerika nevychováte melancholika, ale můžete zmírnit třeba takovéty klasické výbušné reakce.

Samozřejmě a nejen povaha.Genetické vlastnosti se nemusí projevit přímo(matka-dcera),ale i ob jednu,či dvě generace. Např. jsou běžně známé případy,kdy mělo bílé děvče poměr s černochem a projevilo se to až v následující generaci.
To bylo asi divení.

Pokročilý

Ne, nadarmo se říká"Jaká matka, taká Katka".

Stříbrný

Zásadní povahové rysy ano,mohou se projevit až v pozdějším věku.

Pokročilý

Já myslím,že ano.Můj bratr je celý otec a já si myslím,že jsem po babičkách tak půl na půl.Navíc mi to i moje máti říkala,že jsem celá její tchyně,je pravda,že mám po ni stejné zájmy jako ona a věřím v boha jako ona.Moji rodiče nevěří i můj bratr nevěří.Takže jsem taková černá ovce rodiny,protože moje matka nesnášela tchyni a můj otec ji taky zrovna nemiloval.Co se týče výchovy je určitě důležitá,ale ne stoprocentně,znám případy,že si rodiče adoptovali dítě a bohužel se jim výchova nevyvedla a to byli slušní a hodní lidé,kteří nepili,nekouřili a přesto zdětí vyrostli alkoholici a zloději,což nemůžu pochopit.Podle mě geny hrají větší roli než výchova.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.