plebs

Je polopravda nebo dezinformace, že Ukrajinci mají zakázáno mluvit o jednání s RF?

Ukrajinci mají zakázáno mluvit o jednání s Rusama. Když přijedete na Ukrajinu a začnete o tom povídat nikdo se s vámi nebaví. Za určitých okolností by jejich úvahy mohly být brány za velezradu.
Tolik novinář a voják Martin Ondráček na straně Ukrajiny, který byl u zrodu dárek pro Putina. 19.1. 2024 č. 3 – 5 Plus2

Nejlepší odpověď
Pepa25

Předpokládám, že p. Ondráček ví, co říká, když na Ukrajině pobývá, takže tomu věřím – ověřit si to nemůžu, ukrajinské právo fakt neznám ani nevím, kde hledat.

Je to i to logické: kdo skutečně vyjednává, tak musí logicky držet za zuby no a běžní lidé by jen spekulovali a to by ničemu neprospělo.

P.S. Děkuji za uvedení zdroje, mělo by to být samozřejmé, ale často není.

Další odpovědi
EKSOT123

Asi bych tomu věřil, nebylo by to nic nového. Hned na začátku konfliktu byl zřejmě z téhož důvodu popraven ukrajinský vyjednávač Denis Kirejev
https://cnn.i­prima.cz/vyjed­navac-ukrajincu-mel-byt-nastrcenym-agentem-tajna-sluzba-ho-pri-zatykani-zastrelila-83771
Tehdy to ukrajinské velení ospravedlňovalo tím, že byl možná ruským agentem. Podle jiných zdrojů však pouze chtěl řešit konflikt mírovým způsobem. Není tajemství, že v určité fázi, když se Ukrajincům nedařilo, chtělo s Ruskem jednat i samotné ukrajinské velení, ale západ to zatrhl.
Sledoval jsem video na Youtube, natočené českými silně proukrajinskými zpravodajci (takže nemám důvod tomu nevěřit) hned v prvních měsících konfliktu, kde popisují, jak dobře Ukrajinci dobře zvládli nastolení přísného pořádku i v těch nejzapadlejších vesničkách na celém svém území. Je to pochopitelné, žije tam značné procento prorusky smýšlejících občanů, takže se na toto nebezpečí včas zaměřili. Pokud by se prostý občan chtěl nějak odlišovat,…