Je podnikání zvané pyramida či letadlo nezákonné?

Co mám dělat, když jsem naletěla společnosti Merafield - zaměstnání tzv.pyramida či letadlo ??? Přes advokáta jsem odstoupila od smlouvy, ale nehodlají mi peníze vrátit (27000). Mám se pustit do soudního vymáhání? Má to vůbec smysl? Jsem v takové životní situaci, že si placení nějakých polatků navíc nemůžu dovotit a kdyby to bylo k ničemu, tak teprve ne....

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zkuste sii projít názory na firmu Merafield v odkazu.
http://forum.mesec.cz/…
--
Zřejmě jediná rada: Pokud jde opravdu o podezřelou firmu, domnívám se, že je třeba se znova sppjit s dobrým právníkem..

Další odpovědi:

Zlatý

Takové podnikání se pohybuje vždy na hraně zákona a většinou jen velmi dobrý právník dokáže dokáže najít právě to nepatrné zákonné překročení. Jenže pak je potřeba ještě bojovat s právníky firemními, kteří jsou rovněž velmi schopní. Tedy je to složité a finančně nákladné.
Zkusil bych proto opatrně vyhledat stejně postižené pro společnou žalobu, náklady se sníží.

"Přes advokáta jsi odstoupila", takže ten advokát zná znění oné smlouvy - a tento advokát ti asi i nejlépe poradí, co můžeš podniknout dál.
Zda je ´podnikání´ oné společnosti zákonem postižitelné či ne, je totiž závislé na formulaci smlouvy, na základě které ´účastnický´ poplatek inkasuje.

Zlatý

Firma tvrdí, že i když lidé na ně podávají oznámení, je vše legální. A co na to šéf české pobočky Břetislav Křička : Lidé si vydělají podle toho, jak se jim chce zvednou zadek.
http://www.sme.sk/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.