Avatar uživatele
Vlčice777

Je plemeno Kangal a Středoasijský pastevecký pes jedno a to samé plemeno?

Zajímá mě zda plemeno Kangal a Středoasijský pastevecký pes je jedno a to samé plemeno.Je tu někdo kdo Kangala vlastní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, anonym před 3804 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Středoasiat i kangal patří mezi dogovité pastevecké psy horského typu.
Rozdíl mezi nimi je poměrně velký, ale pod tureckým kangalem byla sjednocena cca tři rozdílná plemena. To Ti trochu objasní tento odkaz:
http://vontah­lspere.blog.cz/0612/tu­recti-pastevecti-psi-akbash-karabash-kangal

Středoasiat je také poměrně exteriérově nevyrovnaný neboť oblast tzv.„Střední Asie je větší než celá Evropa, takže je to podobné, jako bys nazvala nějaké plemeno "evropský ovčák“. Prostě jinak vypadají středoasiaté z Tadžikistánu a jinak z Turkménie (Turkmenistánu) nebo jiných republik a jinak vypadají v Moskvě nebo v zahraničí. Problém je v tom, že standard F.C.I. je jen jeden.
S kangaly mám zkušenosti jen v rámci chovatelských kolegů, ale jedná se
o poměrně nedůvěřivá až plachá zvířata.
Se středoasiaty mám zkušenosti od r.1988, tak mi když tak písni co Tě konkrétně zajímá.
Ovšem ani jedno z těchto plemen se nehodí pro laiky, mají specifické nároky
na socializaci, výchovu, držení a tak vůbec…
mochitek:nic takového jako plemeno „alabaj " neexistuje, jedná se pouze o zbožné přání podvodníků z řad některých množitelů a "chovatelů“, kteří se sdružují
pod U.C.I.
Odkazů je víc, ale tento pán celkem zná poměry okolo chovu SAO.
http://ze-sibrtu.eu/czech/s1­.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Vycházím pouze z Google, nejsou to stejní psi.
Více viz zdroj+Google, středoas.pastev.pes

Zdroj: kangaldog.cz/o_ple­meni.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

Středoasiat /Středoasijský pastevecký pes alias Alabai a kangal jsou dvě úplně odlišná plemena.Turecký Kangal je větší,silnější.Je ale pravda,že jedno z plemen které přispělo k vyšlechtění Středoasiata byl právě Kangal.Ač jde o velká plemena,tak nepotřebují tolik stravy jak by se na první pohled zdálo,jsou to hodně odolná plemena..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanicka.k.cb

Ontola: Myslím, že žádný pes si nezaslouží nezkušeného majitele „laika“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

hanicka.k.cb: psům u nezkušených laiků bývá často velmi dobře, jen tím trpí okolí. Některá plemena takových majitelů mohou být šťastná, ale životu nebezpečná!
Je trochu rozdíl , když si laik pořídí (a nezvládne výchovu) jorka a něco jiného je, když si laik pořídí přírodní samostatné plemeno dosahující hmotnosti 80kg.

před 3804 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

A každý musí nějak začít a získávat zkušenosti, jen je třeba si k tomu vybrat vhodné plemeno a poradce…

před 3804 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek