Avatar uživatele
jirka F

Má pes rozvržení denního jídla jako člověk nebo je to u něj individuální?

To znamená jestli jí jako člověk (snídani,svači­nu,oběd,svači­nu,večeři,dru­hou večeři)nebo to má individuání.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, anonym před 3080 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nezapomínej, že pes je šelma a taková nikdy neměla rozvržený jídlo.Žrala pokud něco ulovila, když ne tak měla několik dní hlad.
A když jsem měl psy (německé ovčáky), tak jsem je krmil jednou denně a jeden den v týdnu měli hladovku (neměl jsem je najednou..jeden byl 14 let, druhý sedm let).Takto to vždycky propagovali v ZOO, že šelmy mají mít jeden den hladovku.
A vždycky mně sežrali všechno co jsem jim naservíroval.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?jirka F Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Takovéto rozložení je pro psa nevhodné. Tráví jinak než člověk. Doporučuje se štěňatům po odstavení dávat 2× za den. Dospívajícím 2 x za den. Dospělí psi jednou a velmi vhodné je, vždy za týden jeden den vynechat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

jak u jakých plemen. U větších psů je vhodnější denní dávku rozvrhnout do více etap-kvůli torzi žaludku,u menších plemen stačí 2–3 krát denně. Něco jiného je to u např. Československého nebo Sárského vlčáka,to jsou z velké části vlci a ti jsou uzpůsobeni jíst zcela jinak než šlechtěná/přeš­lechtěná plemena.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Je to individuální,když dostane hlad,tak chce baštit.
Každej pes chce své,jako každej uživatel této poradny.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Čouveče – já tedy psa nikdy neměl, ale nikdy jsem ani nezaznamenal, že by pes

  1. jedl
  2. určoval si denní rozvrh
  3. si žrádlo chystal

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Pes jí 1× denně.
Štěňata 3×, větší štěňata 2× a dospěléí 1× denně.
Co se týče torze žaludku u větších psů, je dobře jim dat jídlo do misek umístěných trochu výše a po jídle zajistit klid. Třeba v kotci. Nad cca 30 kg váhy možno 1 2× denně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
redy

Achjo geco, já vyplejtvám všechny palečky, když příjdu, a pak nojono 🙂

před 3080 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jugur – to není tak úplně pravda, co tvdíte záleží na výcviku, viděla jsem žrouty, kteří žrali dokuď bylo co, obzvlášť o svátcích…

před 3080 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

pro Jugar
A ty myslíš, že v přírodě je to tak uzpůsobeno?
Pokud vím, tak když zvířata něco uloví, tak se nažerou k prasknutí a když není zrovna nic k ulovení, tak i několik dní hladoví.

před 3080 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek