Bronzový

Má pes rozvržení denního jídla jako člověk nebo je to u něj individuální?

To znamená jestli jí jako člověk (snídani, svačinu, oběd, svačinu, večeři, druhou večeři)nebo to má individuání.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Nezapomínej, že pes je šelma a taková nikdy neměla rozvržený jídlo.Žrala pokud něco ulovila, když ne tak měla několik dní hlad.
A když jsem měl psy (německé ovčáky), tak jsem je krmil jednou denně a jeden den v týdnu měli hladovku (neměl jsem je najednou..jeden byl 14 let, druhý sedm let).Takto to vždycky propagovali v ZOO, že šelmy mají mít jeden den hladovku.
A vždycky mně sežrali všechno co jsem jim naservíroval.

Další odpovědi:

Zlatý

Takovéto rozložení je pro psa nevhodné. Tráví jinak než člověk. Doporučuje se štěňatům po odstavení dávat 2x za den. Dospívajícím 2 x za den. Dospělí psi jednou a velmi vhodné je, vždy za týden jeden den vynechat.

Zlatý

jak u jakých plemen. U větších psů je vhodnější denní dávku rozvrhnout do více etap-kvůli torzi žaludku,u menších plemen stačí 2-3 krát denně. Něco jiného je to u např. Československého nebo Sárského vlčáka,to jsou z velké části vlci a ti jsou uzpůsobeni jíst zcela jinak než šlechtěná/přešlechtěná plemena.

Je to individuální,když dostane hlad,tak chce baštit.
Každej pes chce své,jako každej uživatel této poradny.

Zlatý

Čouveče - já tedy psa nikdy neměl, ale nikdy jsem ani nezaznamenal, že by pes
a) jedl
b) určoval si denní rozvrh
c) si žrádlo chystal

Zlatý

Pes jí 1x denně.
Štěňata 3x, větší štěňata 2x a dospěléí 1x denně.
Co se týče torze žaludku u větších psů, je dobře jim dat jídlo do misek umístěných trochu výše a po jídle zajistit klid. Třeba v kotci. Nad cca 30 kg váhy možno 1 2x denně.

Diskuze k otázce

Stříbrný

redy

Achjo geco, já vyplejtvám všechny palečky, když příjdu, a pak nojono :-)

anonym

Jugur - to není tak úplně pravda, co tvdíte záleží na výcviku, viděla jsem žrouty, kteří žrali dokuď bylo co, obzvlášť o svátcích...

Stříbrný

lahny

pro Jugar
A ty myslíš, že v přírodě je to tak uzpůsobeno?
Pokud vím, tak když zvířata něco uloví, tak se nažerou k prasknutí a když není zrovna nic k ulovení, tak i několik dní hladoví.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 281
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.