jirka F

Má pes rozvržení denního jídla jako člověk nebo je to u něj individuální?

To znamená jestli jí jako člověk (snídani,svači­nu,oběd,svači­nu,večeři,dru­hou večeři)nebo to má individuání.

Nejlepší odpověď
anonym

Nezapomínej, že pes je šelma a taková nikdy neměla rozvržený jídlo.Žrala pokud něco ulovila, když ne tak měla několik dní hlad.
A když jsem měl psy (německé ovčáky), tak jsem je krmil jednou denně a jeden den v týdnu měli hladovku (neměl jsem je najednou..jeden byl 14 let, druhý sedm let).Takto to vždycky propagovali v ZOO, že šelmy mají mít jeden den hladovku.
A vždycky mně sežrali všechno co jsem jim naservíroval.

Další odpovědi
Drap

Takovéto rozložení je pro psa nevhodné. Tráví jinak než člověk. Doporučuje se štěňatům po odstavení dávat 2× za den. Dospívajícím 2 x za den. Dospělí psi jednou a velmi vhodné je, vždy za týden jeden den vynechat.

mojitek

jak u jakých plemen. U větších psů je vhodnější denní dávku rozvrhnout do více etap-kvůli torzi žaludku,u menších plemen stačí 2–3 krát denně. Něco jiného je to u např. Československého nebo Sárského vlčáka,to jsou z velké části vlci a ti jsou uzpůsobeni jíst zcela jinak než šlechtěná/přeš­lechtěná plemena.

anonym

Je to individuální,když dostane hlad,tak chce baštit.
Každej pes chce své,jako každej uživatel této poradny.

gecco

Čouveče – já tedy psa nikdy neměl, ale nikdy jsem ani nezaznamenal, že by pes

  1. jedl
  2. určoval si denní rozvrh
  3. si žrádlo chystal

ReHu

Pes jí 1× denně.
Štěňata 3×, větší štěňata 2× a dospěléí 1× denně.
Co se týče torze žaludku u větších psů, je dobře jim dat jídlo do misek umístěných trochu výše a po jídle zajistit klid. Třeba v kotci. Nad cca 30 kg váhy možno 1 2× denně.

redy

Achjo geco, já vyplejtvám všechny palečky, když příjdu, a pak nojono 🙂

anonym

Jugur – to není tak úplně pravda, co tvdíte záleží na výcviku, viděla jsem žrouty, kteří žrali dokuď bylo co, obzvlášť o svátcích…

anonym

pro Jugar
A ty myslíš, že v přírodě je to tak uzpůsobeno?
Pokud vím, tak když zvířata něco uloví, tak se nažerou k prasknutí a když není zrovna nic k ulovení, tak i několik dní hladoví.