paul1

Je pískavice (řecké seno) vhodná ke krmení?

Mám možnost pěstovat na poli pískavici – řecké seno. Ví někdo o vhodnosti této pícniny pro krmení králíků, či už
jako rostlina, anebo semena (velikosti prosa)? Děkuji předem, Pavel

Odpovědi
Drap

Ano, krmit jde. Pro pěstování by ale bylo třeba mít pozemek na Jižní Moravě, je přece jenom více teplomilná. Krmit jí králíky lze, ovšem používat to jako jednotné krmivo by nebylo vhodné a si by jim jednotvárná strava moc nechutnala. Spíše používat jako doplněk