Pokročilý

Je parkování před vlastním vjezdem přestupek?

V naší ulici (jednosměrka) je nouze o parkovací místa. Nikdo ze sousedů na protější straně ulice, kde se parkuje, nevyužívá svůj dvorek, ale stojí na ulici. Avšak místo toho, aby si postavili auto před svůj vjezd, který vůbec nepoužívají, zabírají místa nám ostatním. Teď mě zajímá, jestli jsem na ně naštvaný oprávněně, nebo jestli i pro ně je přestupek, když stojí před vlastním vjezdem.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Obecně to přestupek je (zákon 361/2000 Sb., § 27, odst. 1, pís. n - http://www.zakonyprolidi.cz/… )...
A zákon neřeší vlastní/nevlastní...
;-)
Na druhou stranu by po vysvětlení na policii pokutu asi nedostali - ale vysvětluj takovou ptákovinu furt dokola...
;-)

Další odpovědi:

Bronzový

Pokud je před vjezdem značení zákaz stání, tak to platí pro všechny. Mohli/Můžou také požádat o vyjímku pro svoje SPZ.
To samé můžeš udělat ty, pokud ti vadí, že ti stojí auta před vjezdem a ty tak nemůžeš vyjet z /zajet do dvorku, tak se obrať na svůj úřad se žádostí o úpravu dopravního značení. Buď si můžeš dát před vjezd zákaz stání, nebo podle mě lepší možnost je požádat o přidělení parkovacího místa pro tvoji SPZ. Ty tam budeš moct zaparkovat a ostatní ne.
Samozřejmě nevím jestli ti vyhoví, ale s tím zákazem stání by měli.

Stříbrný

Před vjezdem nemůže stát vozidlo. To je Váš pozemek? Veřejně přístupný?
Jak VÁM zabírají místo, to je Vaše?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 233
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.