Avatar uživatele
Kepler

Je opravdu hlad nejlepší kuchař?

Měli jste někdy takový hlad, že byste pozřeli nějaké jídlo, které nenávidíte a vzbuzující dávivý reflex? Nebo moučné červy, hmyz a podobné dobroty?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1, da ny, Michala11, Palpatine před 1838 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Palpatine

Hlad je nejlepší kuchař. Tomu nasvědčuje fakt, že lidé jsou schopní pozřít vše, když umírají hlady. Je zaznamenáno hodně případů, když se nějací trosečníci uchýlili ke kanibalismu aby přežili a pili svou moč. Když umíráš a potřebuješ nutně jíst a pít, tak je ti asi jedno co. Jen naše společnost se má tak dobře, že si v jídle můžeme vybírat a pak vznikají různé stravovací styly. Lidé jsou vegani, vegetariáni nebo drží různé druhy diet. Na takové kdyby přišla bída, tak by nepřežili ani rok, kdyby se nenaučili jíst vše.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Hlad je nejlepší kuchař, ale neuvaří.

Pokud máme hlad,. musím si uvařit sami,. nebo sníst vo, co nám nabídnou jiní,.

Jak se říká, má-li někdo hlad, polykal by hřebíky, jak to umí někteří jedinci, nebo vězni. .

Samozřejmě jde o nadsázku, ale svědčí to o velkém hladu, takže možná ani ti červi by nevadili.

Už jsem zde psala, že spolužačka se vsadila, že sní ponravu. Bylo to na bramborové brigádě,. Stalo se tak, ale všichni jsem kroutili hlavou a považovali za nechutné. Ale bylo to syrové maso …

Proti gustu žádný dišputát. Zatím, nebylo takl zle, aby nemohlo být hůř… možná pro další generaci …

Na stejnou otázku jsem odpovídala zde

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plati-i-v-dnesni-dobe-porekadlo-hlad-je-nejlepsi-kuchar

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Určitě je. Takový velký, opravdový hlad jsem naštěstí nezažila. Pokud by ale člověk trpěl delší dobu (cca 50 dnů) hlady, jistě by se pak nerozpakoval sníst téměř cokoliv, co se sníst dá a co má v dosahu. Třeba i kamaráda, potkana ap. Bude se snažit přežít. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BENYTA

Musím souhlasit…pud sebezáchovy máme silně vyvinutý.Jen podotknu,že hlad je u mě největší vyžírač peněženky,proto se snažím jít do obchodu s potravinami sytá,protože v opačném případě pak doma zírám,na co všechno jsem tam měla chuť…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek