Pájo

Vařil jste už někdo „v Setonově hrnci“?

Co jste vařili a jak se to povedlo?

Nejlepší odpověď
annas

Neznám. Díky vám jsem se dověděla, že Setonův hrnec je pravý zálesácký způsob vaření. Není k němu potřeba žádné nádobí, jen „něco“, čím je možné vyhrabat do země díru.

Zdroj: http://kamara­ditaborovehooh­ne.wz.cz/seto­nuvhrnec.htm

Další odpovědi
vagra

Zamlada jsme v něm na „čundru“, jako správní „zálesáci“, jednou zkoušeli připravit maso a brambory.
Potvrzuji, že pokud se dodrží některé zásady,/dostatečně horké kameny,zabránění průniku hlíny do jídla, odhad doby vaření a trpělivost… / pak našim vyhladovělým krkům sice takto uvařené maso chutnalo jako nejlepší menu v Interhotelu! I když to tak zdaleka nevypadalo.Ale jak je známo, hlad je nejlepší kuchař…:D
Nevýhodou je poměrně pracná a dlouhá doba přípravy, i vlastního vaření.
Přiznávám, že bych to dnes už nezkoušel.
Jednou stačilo…:D

Drap

Několikrát. Vždy nějaké maso, je to dobré.

Ing.internet

Ano na skautském táboře a je to vynikající způsob přípravy nejen masa! Vařil jsem například vepřové maso s brambory, kuřecí. Zabalili jsme to do listu a řádně namarinádovali a skvělá chuť. Vřele doporučuji!

jmhad

Jasně,několikrát­.Vykopat díru,maso – asi kilo vepře, osolit, zabalit do listů maliníku,pak do kopřiv a pro fajšmekry ještě do alobalu ,v ohni rozpálit menší kameny.Dát jeden palcák na dno díry,pak maso,zasypat dalšími kameny,strčit tam kolík,zasypat hlínou.Vytáhnout kolík,nalít ešus vody a dát kolík zpět.No a jít spát.Ráno vyhrabat a snídat.Kdo tam nedal ten alobal,má to i s pískem,ale to vůbec nevadí.Je to na trávení.

annas

Pájo, někdy je škoda, že nečtete další odpovědi u svých otázek.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-souvislosti-se-zasnezkou-mne-napada-dotaz-na-ledovku-jedna-se-skutecne-o-meteorologicky-termin

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/snehova-zabrana-nebo-zasnezkaNebo doplnění vaší odpovědi.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/snehova-zabrana-nebo-zasnezka

Už mlčím …

Pájo

;)
Ale čtu!… :D …opravdu.
..ale nesouhlasím!!! :D humor

P.S.: A co to dělá u Setona!
Díky za reakci. P.

Pájo

Vše je v rozverném duchu! Tak se nezlobte ;)

annas

Dobře, dobře. Nezlobím se.