Bronzový

Je obec povinna uklízet listí z opadaných městských kaštanů, které padají před můj dům?

Při každém fouknutí větru listy přilétnou před můj dům, ale ne za plod do předzahrádky, ale zůstanou u plotu na zatravněném pásu u silnice.. Do popelnice je házet nesmím a do kompostu je dávat nebudu, protože nevím jestli nejsou něčím napadené. Celé léto na listech byly černé fleky. Kdo má povinnost ten bordel uklidit.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

u známé na vesnici si každý seká a hrabe listí sám před domem na obecním pozemku.

Další odpovědi:

Bronzový

Já ,moje manželka i sousedé nemáme žádný problém si uklidit před svými domky.Domluvíme se a v jeden den listí uklidíme a pak si dáme vínečko,kafíčko,pivečko u někoho na zahrádce.V létě sekáme i trávu před domky. Je to obecní pozemek.Listí dáváme do igelitových pytlů,které obec odveze. Trávu do kompostu.

O úklid městských komunikací a travnatých ploch se stará město. Otázkou je, komu patří kaštan a komu plocha před předzahrádkou. Pokud městu, tak vyzvěte odbor životního prostředí, aby v dané věci zjednal nápravu.
Smůlou je, že jednotlivé části měst jsou rozškatulkovány do zón údržby a že třeba obdobný zásah pro Vaši lokalitu nemusi být vůbec do plánovaných činností zahrnut. Je třeba se ozvat a žádat o nápravu.

Stříbrný

Ano, o úklid veřejných prostor - tedy chodníků a silnice, se má starat obec. Na zahrádce si listí ovšem musíte odklidit sama, i když by bylo z toho samého kaštanu před domem. Ale aby bylo jasno, vím moc dobře, o čem mluvíte. Bydlíme na malém městě v takové lipové aleji, letos se tedy trochu zlepšili, ale donedávna byl zázrak, když tady v zimě posypali chodník. Většina sousedů ale stále to listí raději smete a shrabe, protože to bychom se v tom brodili, ovšem shrabou to na hromadu, ať si to město alespoň odveze.

Stříbrný

Já na chalupě si sekám trávu a hrabu listí na travnatém pozemku před zahrádkou sama. Pozemek patří obecnímu úřadu, ale nepamatuji si, že by někdy obecní úřad a jeho pacholek na pozemku máknul. Můžeš zkusit dotaz na obecním úřadě, uvidíš aspoň, co ti odpoví

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.