Posspi

Je nutné při továrním nastavení vyjmout SIM a paměťovou kartu?

Zdravím! Chtěl bych u svého telefonu (Huawei p9 lite 2017) provést tovární nastavení, nicméně váhám, zda-li předtím nevyjmout jak SIM, tak paměťovou kartu. Přece jen.. když se telefon kompletně vymaže i s kartami uvnitř, tak by to na ně mělo mít i nějaký následek, ne? Proto jsem zatím vyndal micro SD kartu a SIMku nechal, neboť tam mám stejně jen pár kontaktů. Za každou radu budu moc rád.

Krásný zbytek dne!

Odpovědi
elkon

Myslím, že by se nemělo nic stát, karta není součástí OS Android.

anonym

není to nutné, data na paměťové kartě zůstanou stejně jako SIMka zcela nedotčeny. Návrat do továrního nastavení má vliv pouze na vnitřní paměť zařízení.

Jinak obecne plati ze tou nejlepsi ochranou dat je CLOUD. Pokud mate cloudovou synchronizaci google uctu nastavenu spravne pak muzete menit telefony jak na bezicim pasu, muzete je uvadet do tovarniho nastaveni klidne dvakrat denne a o sva data nikdy neprijdete protoze novy telefon ci telefon po hard resetu vzdy bude schopen po zadani prihlasovacich udaju google uctu vsechna tato data stahnout z cloudoveho uloziste. Plati to o kontaktech, kalendari, vsech emailech v gmailu ci historii konverzace v hangouts, plati to samozrejme i o vsech fotografiich pokud je synchronizujete pres google fotky ci hudbe pokud je synchronizovana pomoci sluzby google music.

Je s podivem jak malo lidi ma treba synchronizaci google fotek zapnutou, nerozumim tomu proc. Je to skvela funkce ktera umoznuje zalohovat absolutne vsechny fotky ktere jste kdy poridili a pritom jejich velikost nijak neukusuje z celkoveho uloziste googlu (muzete jich tam mit neomezene mnozstvi, z kapacity vaseho google uloziste ukusuji jen zalohovana videa, fotky nikoliv) … a to ani nemluvim o tom ze umi automaticky organizovat fotky do alb podle mista porizeni, podle osob ktere na fotce byly rozpoznany podle tvare a tak podobne … google fotky pak umi napriklad pripominat vyroci urcitych udalosti a pripominat je rovnou sestavenim vzpominkoveho minialba. Zda je za tim, ze toto lide nemaji zapnute nejaka paranoia nevim, ale je to skoda protoze to funguje skvele 🙂 a totez plati o moznosti zalohovat vlastni hudebni soubory na google music.

Hlada

Při továrním nastavení se data na SIM a SD kartě nemažou. Přestanou však fungovat aplikace přesunuté na kartu. Kontakty si můžeš zazálohovat třeba pomocí MyPhoneExplorer nebo čehokoli jiného a pak je do telefonu vrátit.

Posspi

ge0rge: Ano. Cloud mi tam naběhl, nicméně jej mám zaplněný a nové místo (GB) mi dokoupit nejde.. nevíte, čím to může být? Normálně jsem chtěl přidat svou kartu, abych přes ni následně mohl zaplatit určitý počet GB, vypsal jsem tam vše, co to po mně chtělo, ale dál mě to nepustilo.. že prý jsem přesáhl nějaký limit karty a že se mám poradit s bankou nebo použit jinou kartu.. strašně mě to štve a já nevím, co s tím. Nemáte někdo nějaké tipy. jak tento problém s platební kartou opravit? 3D Secure platby mám zapnuté, limity jsem si tam dal vyšší, než by mi to vyšlo za těch cca 300 na rok..

Hlada

Nejspíš máš nastavený limit v tuzemské bance nebo nemáš povolené platby přes internet.
Vzhledem k tomu, že v dnešní době stojí 1GB něco málo přes korunu, nemusíš svá data dávat Velkému bratrovi a ještě za to platit.