kurec

Je nelegální, pokud si zaplatím člověka, aby mi dal vízum pro vstup do země?

Odpovědi
elkon

To je otázka desetiletého dítěte. Platná víza vydávají jen patřičné orgány té které země a za určitých podmínek platných v té zemi.

Kajanek

Ano je to nelegální. Avšak občas se tomu nedá předejít, například v Africe. Byl jsem zaměstnán, avšak získání pracovního víza bylo vesměs nereálné, tak jsem situaci řešil překročením hranic se sousední zemí, kde jsem dostal výstupní razítko do pasu. Po opětovném překročení do země jsem dostal nové vízum, na další 3 měsíce (samozřejmě jsem musel zaplatit úplatek). A takto jsem to udělal asi 3×, abych mohl nadále legálně být v té zemi, a pracovat.