zjentek

Je nějaký zásadní rozdíl mezi hrdostí a pýchou?

Všeobecně. Při úspěchu, při neúspěchu… Například když se dvěma lidem narodí mimino.

Odpovědi
Emefej

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-rozdil-mezi-byt-hrdy-a-byt-pysny

plebs

Podle mého je hrdost když má osoba při chůzi hlavu vzhůru a nese se jako páv, nebo pávice. Rovněž jsem hrdý na většinu politiků kteří se nebojí jaderné velmoci / do doby než přiletí F35 ky a Rusák bude zastrašen / a jako jediní na světě ještě před soudem v Haagu byl oběšen Putin.
No a pýcha dle odhadu osoba která má vycpaný dekolt PVC a pysky jako Káčer Donald, nebo tetování, kroužek u nosu, holou lebku, případně tříbarevný maják jezdí v BMW a směje se ostatním. Skákání do řeči vždy mít poslední slovo, nemít za svoje politické rozhodnutí žádnou odpovědnost, vždy mají pravdu a ponižují ostatní i dezoláty atd.

da ny

Jak, kdy.
Často jdou ruku v ruce, společně. 😉
Někdy je to jedno a totéž.
Ono záleží na tom, v jakém smyslu se Pýcha/Hrdost projevuje. V jakém kontextu se použije.

Je přirozené, že jsou hrdí rodiče, pyšní na své miminko. Nikdo v tom neshledává žádná negaiva.
Hrdě se tyčí skála, hrad 😉 Hrdý je národ….. Hrdý je sportovec, na svůj výkon, nebo famoušek,
n svůj klub/tým.
Pokud někdo dosáhne svého cíle, léta studuje a třeba s červeným diplomem. Mám pocit,
že může být oprávněně pyšný a hrdy, na to, co dokázal. Pokud se znalosti a um, uplatní v praxi,
radost i sebevědomí se násobí. Proč si nedopřát trochu té pýchy a hrdosti 😉
Pyšná nebyla jen princezna. Pyšný nemusí být jen nafoukanec či narcis.
Někdy je třeba, překonat svou hrdost, umět se omluvit. Naučit se překonat (zbytečnou) hrdost,
umět požádat o pomoc. Nesnažit se za každou cenu, vše zvládnout sám.
Pak jsou lidé, kteří hrdost a pýchu trestají. Mají potřebu člověka ponížit, pokořit. Bohužel
i tu oprávněnou.
Jindy pýcha, předchází pád.

Dochy

Záleží. Ona jsou to významem podobná slova, Pýcha se často používá jako negativní (ve smyslu sebestřednost, povyšování atd.), Hrdost zpravidla jako ryze pozitivní (často ve smyslu radost z dobře vykonané práce, zdravé sebevědomí,…)

magorvkleci

Na rozdíl od hrdosti je pýcha smrtelný hřích.
Jeden z mých nejoblíbenějších.

zjentek

Anebo zdejší filip, když ví víc. Jak ale poznáme my, uživatelé, co jej při reakcích ovládá a čím přesně je ovlivněn, neboli čím trpí? (Abychom například mohli jeho pojmům, obrazům (vizím, iluzím) důvěřovat, nebo důvěru v ně alespoň jakkoli projevit, aniž by jím byl podobný projev okamžitě zneužit v jeho vlastní prospěch.)

Ametyst

Zjentku, první krok je přimět se přečíst jeho wasserpolácké texty. Kdo píše česky, a čte to po něm, můžou mu klidně narůst plovací blány.8-O

elkon

Zjentek – Kdybys měl všeobecný přehled, tak se nebudeš divit kdejaké hlouposti a nebudeš pokládat nesmyslné dotazy.