QGAnna

Je nějaké věkové omezení na nákup dobíjecích kupónů?

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli je nějaké (případně jaké) věkové omezení pro nákup dobíjecích kupónů a dobíjení kreditu na mobil vůbec?
Díky za odpověď :)

Nejlepší odpověď
anonym

Zákon upravuje věková omezení jen u jmenovitých produktů, např. alkohol, tabákové výrobky, pyrotechnika, erotika, hazardní hry, drogy apod.
Běžný sortiment nepodléhá omezení a za dodržování zodpovídají vždy prodejci, tudíž Koleho odpověď je chybná ( např. trafika přece není operátor).
Kredit lze dobíjet i z bankomatu či e-bankingem a jak tam lze poznal věk klienta?

Od r. 2007 už i prodejní automaty ověřují věk čtečkou OP – viz odkaz ve zdroji:

Zdroj: http://www.al­komat.cz/

Další odpovědi
Michal Kole

dost pochybuji.

operátoři by byli sami proti sobě

Eda69

Tak to zcela určitě není 🙂
Nějak ani nechápu proč by mělo ..

Anuket

Není, už jako malá holka jsem chodila kredit nakupovat mamince. 🙂 Jak píše Michal, prodejci (operátoři) by byli sami proti sobě. Vždyť dnes už běžně mají mobil i desetileté děti.