verca97

Je nějaké ovoce bec obsahu vitamínu C neboli kyseliny askorbové?

Doplňuji:
Kvůli antibiotikům ( nesmím jíst Céčko ), ale ovoce mám ráda. Jak vidím budu to muset bez ovoce vydržet. :(

Nejlepší odpověď
dědapetr

Podle mě veškeré ovoce obsahuje Céčko.

Další odpovědi
Deli

Banány.
Podrobně si vše můžete přečíst v odkazu:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ba­nán

tom004

Udává se,že fíky mají nejmenší obsah vitaminu C,a po usušení,je v nich pouze stopové množství.
Uvedeno v „Readers Digest“.
Doplňuji:
Ale nemusíš.Jen zvolit to s malým obsahem C,a sníst ho méně. :)

Ella

všechno ovoce a zelenina obsahuje vitamin C…

to Deli: banán obsahuje vitamin C… máte to napsané přímo ve vašem odkazu v té tabulce

Složka (mg/100g), Průměrný obsah
vitamin C, 11

Pavel V.

Ono to s těmi antibiotiky nebude tak strašné, je zřejmě myšleno velké množství C vitamínu – čili hlavně citrusové plody. Jen příspěvek do diskuze – pro ty, kteří řadí ořech mezi ovoce, je vítězem ořech :)

151kbar151

K čemu vám bude ovoce bez vitamínu C??

Druell

švestky, ořechy a nejlépe tmavé hroznové víno. Mám ten stejný problém ;)

http://www.ovo­imont.cz/vita­miny-v-ovoci-a-zelenine