ReHu

Je něco, co o Klokáncích nevíme? Nebo proč mají uprchlíci přednost? Kvůli mezinárodnímu mínění?

http://czechf­reepress.cz/po­litika/macesska-zeme-chovanec-dostal-od-vlady-140-milionu-na-arabske-uprchliky-deti-z-klokanku-ale-pujdou-po-zebrote-protoze-20-milionu-jim-vlada-zamitla.html

☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

Máte pravdu. Už si vzpomínám. Co píše Drap a ivzez.
Je tu horší než v Kocourkově :'(.

Nejlepší odpověď
gecco

Majitele Klokanku si navykli na vysokou nohu s tim, ze staci zaplakat a nekdo jejich rozezranost zaplacne…
A protoze urady reklz dost, momentalne placou v mediich…
___
Jak pise Drap, je to predevsim soukromy kseft nekolika rozezrancu…

Další odpovědi
Drap

Ano je. Dělají z nás hlupáky. Klokánci jsou v podstatě soukromá firma, která supluje funkce, které zajišťuje i stát. I přes to dostává Klokánek spoustu peněz z našich daní, a díky tomu, že neumí hospodařit chce stále další a další peníze. Nám se to předkládá díky mediím, jako pomoc dětem. Osobně to vidím spíš jako nezákonné přispívání státu na špatný podnikatelský záměr ml skupinky lidí. Je to především velký byznys,.

ivzez

Podle mne úplně stačí, že společnost provozující Klokánek získala už dvakrát
nebo třikrát (na dva nebo tři roky) výjimku (přesněji: stát shovívavě přihlížel tomu,
že společnost neplní pravidla), a že nedokáže hospodařit s penězi získanými od sponzorů a od státu.

Nepochopím, že si společnost, jejíž provoz je částečně hrazen ze státních prostředků, dovolí neodvádět např. zdravotní pojištění za své zaměstnance,
nedodržovat zákoník práce a další „lahůdky“.

Výmluva, že ji do pozice neplatiče dostal stát tím, že už další
výjimku nepovolil, je mírně řečeno „přitažené za vlasy“.

Je možné, že toho, do čeho nevidíme, bude víc…

ptáč

Klokánek je firma. A když nevydělá, tak ať skončí. Mě taky nikdo nic nedá.

anonym

Článek je silně tendenční a srovnává jablka s hruškami. Říká, že Klokánky peníze nedostanou, zatímco na uprchlíky se peníze najdou. Jenže ono je to jinak. Peníze jdou na zabezpečení detence. Platy policistů, jejich stravování, údržbu nebo stavbu objektů, to všechno je potřeba zaplatit. Peníze tak jsou fakticky použity na naši ochranu před uprchlíky. Ti z nich uvidí asi tolik, kolik stačí na vlak mimo republiku plus nejzákladnější potřeby.

Dál je potřeba si uvědomit, že ubytování uprchlíků je skutečně dočasné. Oni u nás nechtějí být, nežádají u nás o azyl. Kdyby požádali, museli bychom na ně vyčlenit daleko víc, museli bychom s nimi zacházet jako s azylanty v řízení. Takto se jen prověří jejich minulost a po nezbytných formalitách jsou vyhoštěni do pryč, musí sednout na vlak a do deseti (tuším, z hlavy nevím) dnů opustit republiku. Článek se snaží vzbudit dojem, že zde budou roky, což není pravda.

Nechci obhajovat vládu, o situaci v Klokáncích nic nevím, ale takovýto článek je téměř označitelný jako účelová lež.