Je můj posilovací plán správný?

Dobrý den,
protože mi je 14 let a mám 178/54 tak jsem začal posilovat, ať za nějakou dobu nějak vypadám. Udělal jsem si takový menší tréninkový plán a vypadá nějak takto: Po,St,Pá cvičím s činkama(každá +- 5kg) 4 série po 20; Po,St,Pá 3x20 sed lehy na břicho; Út,Čt 30 min na rotopedu - nohy. Je to dostačující plán, nebo bych měl přidat více sérií či jiných cviků?

Odpovědi:

Je ti 14 a o posilování - zřejmě, mnoho nevíš...
;-)
Zajdi si za trenérem do fitka nebo se poraď s tělocvikářem (nebo trenérem nějakého sportovního oddílu) - jednak to, jakými cviky a vahami posilovat závisí ne na věku a výšce/váze, ale na tvé aktuální kondici - a jednak se potřebuješ naučit správnou techniku provádění cviků, jinak si můžeš i značně ublížit.

Bronzový

Činka +-5kg tě nikam neposune, pro start fajn, pozděj pokud chceš zvětšit svalový objem musíš přidat těžší váhy. Měl bys mít plán cviků, např. posilovaní tricepsů, bicepsů. zádového svalstva apod. 4 série jsou na každý cvik ideální, ale 20 opakování v jedné série je na začátek fakt dost. Já už jsem něco nacvičil a taky dělám na každý cvik 4 série, ale max po 12ti.
Není to o tom kolikrát v sérii uděláš cvik ale jak dobře ho provedeš a s jakým závažím.
Na nohy ti jen rotoped nepomůže. Ideální cvik co cvičím i já jsou dřepy s velkou činkou opřenou o ramena.

Pokud by si chtěl cokoli ohledně posilování, tak mi napiš soukromou zprávu ;)
Kdykoliv rád odpovím ;)

Diskuze k otázce

KBs

Co se týče mé kondice, tak pravidelně jezdím na kole, klidně 3x týdně 50 - 60km. Takže se snažím do toho zapojit i ruce a břicho.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 245
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 99
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.