Zlatý

Je možné,že Víra,a je téměř jedno, v co, může být silnější,než Základní instinkty?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 46% Ne 54%

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano

Stačí se podívat na záchranáře. I když jsou vycvičeni, tak někdy pomoci druhému jde až za hranice pudu sebezáchovy.
Podívejme se na mnoho lidí kteří i dobrovolně se snaží pomoci infečně postiženým.
A taky na mnoho lidí, kteří dokázali přežít ztracení v nehostinných krajinách, težká zranění, kdy základní instikt říkal, že je konec, nemá cenu se dál trápit bolestí.
Všichni hovoří o tom, že v něco věřili. Jedno v co, ale asi to byla ta vnitřní síla co pomohla překonat.
Mimochodem - kolik mužů věří, že jejich partnerka není převlečená pavoučice či kudlanka nábožná?

Další odpovědi:

Zlatý

Ne

Instinkt je buď vrozený (pudy), nebo nabytý zkušeností (podvědomí). Setkáme-li s něčím nebo někým novým, tedy tím, co jsme ještě nepoznali, nezbývá mu nic jiného, než zapojit své smysly, a zjistit, jak náz zkušenost ovlivňuje. Jednáme instinktivně, uložíme si své zkušenosti do podvědomí. Někdy je proto nemožné zjistit, proč je nám ten či onen jedinec sympatický víc než druhý.
Víra patří do našeho podvědomí a ospravedlňuje naše jednání. V dobé víře jsem udělal to a ono, pokládal za správné, i když výsledek byl jiný. Někdy je opravdu víra silnější než naše instinkty.
Intuice (instikt) říká, že něco dopadne špatně, ale víra v nás pochybuje ... Jednej tak, jak chceš, aby druzí jednali s tebou. Věříš, že tomu tak bude...

Ne

Víra je věřit i v něco,na co nemám racionální vysvětlení,nevěřím,že bych musela,když něčemu věřím,ztratit základní instinkty.

Stříbrný

Ano

A kolikrát se to tak stává! :-)

Třeba i s láskou, když máme "růžové brýle", tak děláme mnoho věcí, které nám později vůbec rozum nebere.. :-)

Zlatý

Ano

Určitě, zvláště stane-li se víra fanatickou. Jasným důkazem toho že je to možné, jsou třeba tětští islámští sebevrazi, kdy přemůže víra pud sebezáchovy a mladý člověk se pro víru odpálí s bombou na těle

Zlatý

Ne

Základní instinkty a Víra se navzájem nevylučují.Když v něco věřím,tak instinkt může být silnější k dosažení cíle a naopak.

Slovo víra, v Novém zákoně v řecké podobě pistis (πίστις) v sobě nese ideu důvěry, jistoty, pevného přesvědčení, někdy též věrnosti.
http://cs.wikipedia.org/…

Zlatý

Ne

chápu

Zlatý

Ne

pudy jsou silnější.
třeba duchovní - jsou toho plné noviny, jak hřeší.

Bronzový

Ne

Zlatý

Ano

Pokročilý

Ne

Ano

Bronzový

Ano

Chtěla jsem dát ne, ale jak jsem si přečetla příspěvek od Venkovana, změnila jsem názor

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Patří ano, klikla jsem na špatnou odpověď.

Zlatý

vagra

Tak jsem to, po přečtení odpovědi, pochopil..:-D

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.