fcoop

Je možné,že Víra,a je téměř jedno, v co, může být silnější,než Základní instinkty?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
venkovan

Ano

Stačí se podívat na záchranáře. I když jsou vycvičeni, tak někdy pomoci druhému jde až za hranice pudu sebezáchovy.
Podívejme se na mnoho lidí kteří i dobrovolně se snaží pomoci infečně postiženým.
A taky na mnoho lidí, kteří dokázali přežít ztracení v nehostinných krajinách, težká zranění, kdy základní instikt říkal, že je konec, nemá cenu se dál trápit bolestí.
Všichni hovoří o tom, že v něco věřili. Jedno v co, ale asi to byla ta vnitřní síla co pomohla překonat.
Mimochodem – kolik mužů věří, že jejich partnerka není převlečená pavoučice či kudlanka nábožná?

Další odpovědi
annas

Ne

Instinkt je buď vrozený (pudy), nebo nabytý zkušeností (podvědomí). Setkáme-li s něčím nebo někým novým, tedy tím, co jsme ještě nepoznali, nezbývá mu nic jiného, než zapojit své smysly, a zjistit, jak náz zkušenost ovlivňuje. Jednáme instinktivně, uložíme si své zkušenosti do podvědomí. Někdy je proto nemožné zjistit, proč je nám ten či onen jedinec sympatický víc než druhý.
Víra patří do našeho podvědomí a ospravedlňuje naše jednání. V dobé víře jsem udělal to a ono, pokládal za správné, i když výsledek byl jiný. Někdy je opravdu víra silnější než naše instinkty.
Intuice (instikt) říká, že něco dopadne špatně, ale víra v nás pochybuje … Jednej tak, jak chceš, aby druzí jednali s tebou. Věříš, že tomu tak bude…

anonym

Ne

Víra je věřit i v něco,na co nemám racionální vysvětlení,ne­věřím,že bych musela,když něčemu věřím,ztratit základní instinkty.

WeeBear

Ano

A kolikrát se to tak stává! 🙂

Třeba i s láskou, když máme „růžové brýle“, tak děláme mnoho věcí, které nám později vůbec rozum nebere.. 🙂

Drap

Ano

Určitě, zvláště stane-li se víra fanatickou. Jasným důkazem toho že je to možné, jsou třeba tětští islámští sebevrazi, kdy přemůže víra pud sebezáchovy a mladý člověk se pro víru odpálí s bombou na těle

dědapetr

Ne

Základní instinkty a Víra se navzájem nevylučují.Když v něco věřím,tak instinkt může být silnější k dosažení cíle a naopak.

Slovo víra, v Novém zákoně v řecké podobě pistis (πίστις) v sobě nese ideu důvěry, jistoty, pevného přesvědčení, někdy též věrnosti.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%A­Dra

anonym

Ne

chápu

arygnoc

Ne

pudy jsou silnější.
třeba duchovní – jsou toho plné noviny, jak hřeší.

poa.li

Ne

chudst

Ano

Rufus

Ne

Petrian

Ano

samicek333

Ano

Chtěla jsem dát ne, ale jak jsem si přečetla příspěvek od Venkovana, změnila jsem názor

annas

Patří ano, klikla jsem na špatnou odpověď.

vagra

Tak jsem to, po přečtení odpovědi, pochopil..:-D