plebs

Je možné, že při válkách ve světě je předem dohoda mezi USA a RF o nepoužití jaderných zbraní?

Měl jsem diskuzi se starým oficírem který má názor, podívej obě mocnosti mají takový jaderný arsenál že se vzájemně zničí / během tří hod. / jak severní Amerika tak RF a pro zbytek světa začne katastrofa.
Dne 20 srpna 1968 volal Brežněv Johnsonovi jak bude reagovat na obsazení ČSR, odpověď pokud by to byla YU tak budeme diskutovat. Poté později diskuze před vpádem do Afganistánu, dále před likvidací b. zbraní v Iráku, před záchranou Kosova, dále opět před Afganistánem.
A na př. nedávno když měl jet Joe do Kyjeva USA tajné služby s RF na tři dny si dejte pohov, Gerasimov vyhlásil rakeťákům na tři dny náhradní volno, Joe odjel z Kyjeva a rakeťáci obnovili palbu.
Zatím to funguje vyzkoušet zbraně vyprázdnit sklady a poté se většinou dohodnou, jenom se to nepovedlo v Afganistánu, tam Taliban odmítl budování komunismu i demokracie.

Odpovědi
Pepa25

Ano, doktrína vzájemně zaručeného zničení funguje. Od dob Kubánské krize existuje také https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hork%C3%A1_lin­ka_Moskva%E2%80%93­Washington
Zbytek bláboly …

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vz%C3%A1jem­n%C4%9B_zaru%C4%8Den%C­3%A9_zni%C4%8Den%C3%AD