vojtan7

Je možné že po RE-INSTALACI OS přestane fungovat MIKROFON ?

Stala se mi taková nemilá věc a to ta že na starem PC (stare OS) mi mikrofon normalne šel poté co jsem si RE-INSTALOVAL PC už nejde nevite co s tim ?
Doplňuji:
Problem je jeste ten že audio kodeky tam mam zvuk mi jde ale nevim jak zjistit hardwere kdyz je zvukovka na MOTHERBOARDU .......

Odpovědi
jpau

Jsi idiot a nenahrál jsi si tam původní ovladač na zvukovku.
Doplňuji:
Ok, tak ještě jednou.

Předpokládám že jsi zkontroloval:

  • Připojení mikrofonu.
  • Povolil jsi si vstup ve směšovači zvuku ve Windows (pokud nevíš co to je, tak místo dalšího blbého dotazu Start → Nápověda a odborná pomoc)
  • Popř. popvolení vstupu v ovládacích panelech (může být zakázano nebo ztlumeno na min)

Pokud ano pak,
Pravým tlačítkem na Počítač → Vlastnosti → Správce zařízení → Řadiče zvuku a her popř. HW označený ikonou otazníku.

V případě že takto název své karty nenajdeš, přejdi na stahuj/sluneč­nice/studnu – cokoli a vyhledej si např. „hardware info“ a stáhni si jeden z mnoha programů co ti to vyplivne – postupuj podle jeho dokumentace.

Kodeky a podobné věci s nahráváním příliš nesouvisí – napřed bych zkusil Google, zdravý rozum a ptom se ptal…

Michal Kole

Taky si myslím, že není nainstalován ovládač zvukové karty.

Jdi na www. výrobce zvukové karty dej support či download/drivers
a do vyhledávače napiš typ a vyber ten nejnovější.

Najdeš to v manuálu buď ke základní desce nebo samostatné kartě.