Avatar uživatele
Respekt

Je možné že jse z plísně mohou vytvořit brouci ?

Na mojem starém bytě jse vyskytovalo hodně plísně. Po pár letech z plísně začaly vylézat malí brouci. Nejdřív jsem si myslel že přilézají z otevřených oken. Po čase mě ale napadlo že asi ne. Je možné že jse ti brouci mohli z té plísně opravdu vytvořit ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3840 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Je možné, že tato otázka je myšlena vážně??? :-O
______
Ne – brouci se „z té plísně opravdu vytvořit“ nemohli! – ale mohli se vylíhnout z larev, které v té plísni našly potravu pro svůj vývoj.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Plíseň je primitivní druh houby a brouk je hmyz – není tedy možná přeměna plísně na brouka ani opačně.
Poněvadž prostředí vhodné pro plísně je pro živočichy včetně jejich vývojových stadií dost nehostinné předpokládám, že brouci pocházejí z jiného místa (tip: spížka, šatník), nebo se do bytu dostali švírami zvenčí.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
mr. X

možná že ti brouci do té plísně vlezli a namnožili se aspon tak to vidím já

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jsemtady

Mno .. zde by se jednalo napriklad o larvy much a budouci mouchy a podobna havet.
Nechas trebas nekde rybicky otevrene, nebo tu tvoji plisen a do ni mouci ci jina havet nakladou vajicka, z nich jsou pak larvy jako cervi a z nich pak opet havet. Nejsou vytvorene tou plisni jen je to pro ne vyzivne prostredi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

pokud by se tak stalo, tak by jsi byl svědkem evoluce

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek