Pokročilý

Je možné že jse z plísně mohou vytvořit brouci ?

Na mojem starém bytě jse vyskytovalo hodně plísně. Po pár letech z plísně začaly vylézat malí brouci. Nejdřív jsem si myslel že přilézají z otevřených oken. Po čase mě ale napadlo že asi ne. Je možné že jse ti brouci mohli z té plísně opravdu vytvořit ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Je možné, že tato otázka je myšlena vážně??? :-O
______
Ne - brouci se "z té plísně opravdu vytvořit" nemohli! - ale mohli se vylíhnout z larev, které v té plísni našly potravu pro svůj vývoj.

Další odpovědi:

Zlatý

Plíseň je primitivní druh houby a brouk je hmyz - není tedy možná přeměna plísně na brouka ani opačně.
Poněvadž prostředí vhodné pro plísně je pro živočichy včetně jejich vývojových stadií dost nehostinné předpokládám, že brouci pocházejí z jiného místa (tip: spížka, šatník), nebo se do bytu dostali švírami zvenčí.

možná že ti brouci do té plísně vlezli a namnožili se aspon tak to vidím já

Bronzový

Mno .. zde by se jednalo napriklad o larvy much a budouci mouchy a podobna havet.
Nechas trebas nekde rybicky otevrene, nebo tu tvoji plisen a do ni mouci ci jina havet nakladou vajicka, z nich jsou pak larvy jako cervi a z nich pak opet havet. Nejsou vytvorene tou plisni jen je to pro ne vyzivne prostredi.

Bronzový

pokud by se tak stalo, tak by jsi byl svědkem evoluce

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.