Zlatý

Je možné, že by už odhalili tajemství receptur u Coca-Coly nebo Becherovky díky dnešní technice a technologii?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Možné to jistě je, špionáž je na vysoké úrovni, zcizit lze i celý výrobní postup (stači bohatě zaplatit člověku, který má k tomu přístup). Ale jak je známo: když dva dělají totéž, není to nikdy totéž. Mimoto existuje právní ochrana značky, nebo výrobku. Ke generickým lékům bych to nepřirovnával. Tam je základem naprosto stejná účinná látka, tedy je stejná i účinnost.

Další odpovědi:

Zlatý

Nejde jenom o složení. Jde o technologický postup tzv. reglement. I suroviny které jsou chemicky stejné, se nechovají stejně. Nemluvě o prostředí, času atp.
Viz. léky a generika. Generika nemívají takovou účinnost jako originál.

Diskuze k otázce

Zlatý

mosoj

U generik se sice jedná o stejnou látku, ale různé čistoty : Tu látku je třeba vyrobit stejně jako Coca-kolu. Dále se jedná o ten technologický postup, který se děje za různých podmínek a na rozdílném strojním zařízení.
Lékaři to ví. Netvrdím že u všech. Nicméně cukrovkáři i lékaři ví, že Glucophage je daleko účinnější, než český Metformin - Teva. Přitom obsah účinné látky metforminu je stejný !! a látka podle názvu též.
Toto mám ověřeno podrobným měřením glukometrem i na sobě.
To samé je s Betasercem a Betahistinem. Můj lékař i lékař ženy píše na recept s betasercem "nezaměňovat".
Takovýchto příkladů ověřených v praxi je mnoho.

Stříbrný

Kepler

Aha, tak to s těmi generiky asi neplatí vždy, já jsem zatím takovou zkušenost neměl. Dokonce i sám lékař mi doporučil: pokud to chcete mít levněji, kupte si to a to, účinek je stejný. A vždycky to tak bylo. Musíme mít ovšem oba na paměti, že informace od lékaře, nebo lékárníka nemusí být vždy pravdivá. Často totiž bývají "motivováni" reprezentanty určité firmy. O tom vím docela dost.

Zlatý

mosoj

Souhlas. Ten Glokophage mám ale ověřený pečlivým sledováním na sobě.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.