Millisek

Je možné vyléčit atopický ekzém?

Odpovědi
Dochy

Spíš bych se ptal „je možné se vyléčit z AE?“
A odpovím ano. Ale pro většinu lidí to není natrvalo. Trpím na to já a vlastně většina členů rodiny. Naštěstí v té lehčí variantě. (I když jednou jsem se dostal do stavu, kdy jsem skoro nemohl chodit kvůli strupům pod koleny – to byl u ně asi nejhorší případ) Zpravidla stačí ambiderman a po čase se to ztratí. V horších případech nějaké slabší kortikoidy a ztratí se nám do několika dní. Ale je to všechno hrozně individuální. Pak sledovat co ekzém vyprovokuje, zjistil jsem že přemíra některých potravin dokáže nástup ekzemu téměř zaručit.

Alesh

Řešili jsme v rodině. Lze to řešit dietou, viz odkaz. Opravdu ta paní dokáže pomoct. Výrazně to ustoupilo. Následně z důvodů dalších alergií jsme zkoušeli homeopatii a zatím to vypadá, že to zafungovalo.
Jinak klasická medicína byla totálně bezradná, jen masti, potlačující prostředky, tedy žádná léčba, jen tlumení problému.
Možnosti tedy jsou, chce to hledat, zkoušet.

Zdroj: https://verazi­kova.cz/

elkon

Stačí tři vteřiny v Google: https://euc.cz/clan­ky-a-novinky/clanky/a­topicky-ekzem-priciny-priznaky-a-lecba/

Locik

Zcela vyléčit podle mě jde, ale je to cesta na dlouhou trať a řešení na mnoha úrovních… Základem je uzdravit střevo, tam je totiž hlavní problém… Řešili jsme u syna – od jeho cca 3 měsíců, dneska je mu 2,5 a je téměř čistý (zlepšení o 97 %). Základem byly kvalitní probiotika, oblíkat jen do bavlny (to už teď 100% nedodržujeme a dobrý), netoxická domácnost (taky už 100% nedodržujeme), vhodná péče o kůži (tam jsme museli hledat a zkoušet, protože co atopik, to unikát)… Na závěr jsme zvolili cestu homeopatické léčby a díky ní už syn nereaguje na žádné potraviny, což je skvělé.

Alesh

@Dochy: zkuste tu Zikovou, fakt výrazně pomohla. A těch homeopatik bych se taky nebál, akorát to chce sehnat dobrého homeopata.

Dochy

Uvidíme, ale asi to nechám potřebnějším. Za poslední 3 roky mi stačilo flek co se objevil mazat tak týden a byl klid. Ale dík, určitě se mrknu