Avatar uživatele
Millisek

Je možné vyléčit atopický ekzém?

Zajímavá 0 před 423 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Spíš bych se ptal „je možné se vyléčit z AE?“
A odpovím ano. Ale pro většinu lidí to není natrvalo. Trpím na to já a vlastně většina členů rodiny. Naštěstí v té lehčí variantě. (I když jednou jsem se dostal do stavu, kdy jsem skoro nemohl chodit kvůli strupům pod koleny – to byl u ně asi nejhorší případ) Zpravidla stačí ambiderman a po čase se to ztratí. V horších případech nějaké slabší kortikoidy a ztratí se nám do několika dní. Ale je to všechno hrozně individuální. Pak sledovat co ekzém vyprovokuje, zjistil jsem že přemíra některých potravin dokáže nástup ekzemu téměř zaručit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Řešili jsme v rodině. Lze to řešit dietou, viz odkaz. Opravdu ta paní dokáže pomoct. Výrazně to ustoupilo. Následně z důvodů dalších alergií jsme zkoušeli homeopatii a zatím to vypadá, že to zafungovalo.
Jinak klasická medicína byla totálně bezradná, jen masti, potlačující prostředky, tedy žádná léčba, jen tlumení problému.
Možnosti tedy jsou, chce to hledat, zkoušet.

Zdroj: https://verazi­kova.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Stačí tři vteřiny v Google: https://euc.cz/clan­ky-a-novinky/clanky/a­topicky-ekzem-priciny-priznaky-a-lecba/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Locik

Zcela vyléčit podle mě jde, ale je to cesta na dlouhou trať a řešení na mnoha úrovních… Základem je uzdravit střevo, tam je totiž hlavní problém… Řešili jsme u syna – od jeho cca 3 měsíců, dneska je mu 2,5 a je téměř čistý (zlepšení o 97 %). Základem byly kvalitní probiotika, oblíkat jen do bavlny (to už teď 100% nedodržujeme a dobrý), netoxická domácnost (taky už 100% nedodržujeme), vhodná péče o kůži (tam jsme museli hledat a zkoušet, protože co atopik, to unikát)… Na závěr jsme zvolili cestu homeopatické léčby a díky ní už syn nereaguje na žádné potraviny, což je skvělé.

Avatar uživatele
Alesh

@Dochy: zkuste tu Zikovou, fakt výrazně pomohla. A těch homeopatik bych se taky nebál, akorát to chce sehnat dobrého homeopata.

Avatar uživatele
Dochy

Uvidíme, ale asi to nechám potřebnějším. Za poslední 3 roky mi stačilo flek co se objevil mazat tak týden a byl klid. Ale dík, určitě se mrknu

Nový příspěvek