Avatar uživatele
Registrovaný

Je možné uložení sankce za překročení lhůty k vyzvednutí si OP o 11 měsíců?

Zdravím, chci se zeptat jaká je šance na sankci, když si přítelkyně nevyzvedla už asi 11 měsíců OP? Jen jestli si mám připravit peněženku nebo se to tak hrotit nebude. :) Děkuji za odpovědi a podobné životní zkušenosti :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Osobní zkušenost - nevyzvedl jsem si OP cca rok (už jej dávno skartovali a dělali mi pak jiný), bez sankce.
;-)
Ale záleží na tom, na koho narazíš - sankce může být až 10.000,- Kč.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Za překročení lhůty k vyzvednutí, netuším, ale za to, že nevlastní platný doklad totožnosti, zcela určitě.


Avatar uživatele
Bronzový

Též bez pokuty - moje osobní zkušenost. Ale dáme si pár citací.

"Nesplněním povinností uvedených v zákoně o občanských průkazech se občan dopouští přestupku, za který může být uložena pokuta do výše 10 000 Kč; za přestupek uvedený pod první odrážkou do výše 15 000 Kč. Přestupky jsou nově upraveny v § 16a zákona o občanských průkazech. "

"Podle tohoto ustanovení se občan dopustí přestupku tím, že:
- poruší povinnost mít občanský průkaz podle § 2 odst. 3 zákona,
- poruší povinnost chránit občanský průkaz před ztrátou, odcizením, poškozením, zničením nebo zneužitím,
- nepožádá o vydání nového občanského průkazu v případech uvedených v § 14 odst. 1 písm. c) zákona, tj. do 15 pracovních dnů: (blabla)"

Takže ofiko až 15 tisíc, záleží na úředníkovi/úřednici.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.