Je možné stopnout si vlak?

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím zda-li je otázka tak míněná, ale některé místa kterými vlak projíždí jsou pouze na znamení. Podobně jako u autobusů.
Doplňuji:
V nejbližším městě od nás je na vlakovém nádraží také slyšet v amplionu, že nějaký vlak staví v nějakém místě pouze na znamení. Podrobnosti si ale nepamatuji, neboť s ním nejezdím.

Další odpovědi
anonym

Vzhledem k tomu, že otázka není v zábavě, dáváš tím najevo, že otázku myslíš vážně, což je výsměch zdravému rozumu.

  1. Při běžné rychlosti 120km/hod. je brzdná dráha celý 1 km!!! (viz odkaz ve zdroji)
  2. Ve smyslu autostopu, samozřejmě ne.
  3. V reálném provozu byly jen pokusy při přepadávání vlaků – viz westerny nebo sabotáže za válek.

Jedna varianta – překážka na kolejích či rovnou jej výbušninou vykolejit, – ta druhá, (častější), tryskem na dostihovém koni (v novějších akčních filmech z nějakého efektního bojového vrtulníku), naskočit na vlak a poté strčit kolt mašinfírovi pod bradu.

Zdroj: http://www.zachra­nari.sk/Defau­lt.aspx?CatID=375

Funna

záleží na tom, jak moc dobře se znáte se strojvedoucím .-)

tom004

Stoupni si před něj a mávej. Když zastaví,máš do smrti na pokutách co splácet. Ale budeš mít svoji odpověď. Když ne,tak Tě už zajímat nebude. 🙂

venkovan

Ano.
Otázkou je, zda zastaví.

honza19hk

co já vím tak v železniční dopravě tzv. zastávky na znamení nejsou.Takže bych řekl že jen tak si stopnout vlak nejde. Pokud je elektrický tak leda že bys vypnul přívod proudu do trolejí.Pak by po nějakých 300m zastavil.
U nějakého motoráku by to možná šlo ,že ti nějakýá známý strojvedoucí zastaví např ve stanici kde běžne nestaví,ale např u rychlíku hradec-praha to nečekej.

anonym

Dr.Axl, správné zatřídění otázek se vyžaduje, pokud to lze. Proč se nepohoršujete tady http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-funguji-bloky-v-supermarketech-aby-zachytily-zlodeje že by chtěla krás? To mu nevěříte a u mne tomu věříte?

anonym

Dr.Axl povedlo se mi to 2× v životě, klasicky jsem mával u tratě a osobáček zastavil.

Děda Louda

Tak proč se ptáš, když znáš odpověď? Bodíky?

anonym

ne