Avatar uživatele
anonym

Je možné stopnout si vlak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Funna před 4301 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nevím zda-li je otázka tak míněná, ale některé místa kterými vlak projíždí jsou pouze na znamení. Podobně jako u autobusů.
Doplňuji:
V nejbližším městě od nás je na vlakovém nádraží také slyšet v amplionu, že nějaký vlak staví v nějakém místě pouze na znamení. Podrobnosti si ale nepamatuji, neboť s ním nejezdím.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Vzhledem k tomu, že otázka není v zábavě, dáváš tím najevo, že otázku myslíš vážně, což je výsměch zdravému rozumu.

  1. Při běžné rychlosti 120km/hod. je brzdná dráha celý 1 km!!! (viz odkaz ve zdroji)
  2. Ve smyslu autostopu, samozřejmě ne.
  3. V reálném provozu byly jen pokusy při přepadávání vlaků – viz westerny nebo sabotáže za válek.

Jedna varianta – překážka na kolejích či rovnou jej výbušninou vykolejit, – ta druhá, (častější), tryskem na dostihovém koni (v novějších akčních filmech z nějakého efektního bojového vrtulníku), naskočit na vlak a poté strčit kolt mašinfírovi pod bradu.

Zdroj: http://www.zachra­nari.sk/Defau­lt.aspx?CatID=375

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

záleží na tom, jak moc dobře se znáte se strojvedoucím .-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Stoupni si před něj a mávej. Když zastaví,máš do smrti na pokutách co splácet. Ale budeš mít svoji odpověď. Když ne,tak Tě už zajímat nebude. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Ano.
Otázkou je, zda zastaví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

co já vím tak v železniční dopravě tzv. zastávky na znamení nejsou.Takže bych řekl že jen tak si stopnout vlak nejde. Pokud je elektrický tak leda že bys vypnul přívod proudu do trolejí.Pak by po nějakých 300m zastavil.
U nějakého motoráku by to možná šlo ,že ti nějakýá známý strojvedoucí zastaví např ve stanici kde běžne nestaví,ale např u rychlíku hradec-praha to nečekej.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Dr.Axl, správné zatřídění otázek se vyžaduje, pokud to lze. Proč se nepohoršujete tady http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-funguji-bloky-v-supermarketech-aby-zachytily-zlodeje že by chtěla krás? To mu nevěříte a u mne tomu věříte?

před 4300 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Dr.Axl povedlo se mi to 2× v životě, klasicky jsem mával u tratě a osobáček zastavil.

před 4301 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Děda Louda

Tak proč se ptáš, když znáš odpověď? Bodíky?

před 4301 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ne

před 4300 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek