Je možné se nějak bránit, případně zmírnit postih?

Koupil jsem dům a po letech mi byl zjištěn černý odběr, který jsem neinstaloval, elektroměr při výměně za digitální asi před dvěma lety byl také v pořádku vyměněn. Ale elektřina byla odebírána nevědomky i na černo. Přesné připojení nebylo zjištěno, pouze odběr po odstranění elektroměru.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Asi bych se také přimluvil o posouzení znalcem. Respektive najít zdroj připojení a podle toho aby někdo posoudil, zda to bylo instalováno za vás a nebo předtím. Pokud předtím, asi bych zkusil skrytou vadu. Zaplatit a s bývalým majitelem se i soudit o uhrazení nákladů.
Nicméně otázkou je kolik ten černý odběr a pokuta bude. Jestli nenajít příčinu, nezaplatit a víc si neničit nervy.
Otázkou je, zda na černý odběr neměli přijít při výměně elektroměru. Podstatou je najít místo připojení a potom se dohadovat.

Další odpovědi:

Zlatý

Teprve po třetím přečtení jsem snad dotaz pochopila. Rozumím tomu tak, že část energie šla přes elektroměr a část nějak jinak a nikdo neví jak a kudy? Takže když byl elměr odpojen, některé spotřebiče dál fungovaly? Tak to budeš těžko dokazovat, žes o tom nevěděl. Odhad spotřeby není zas tak složitý a pokud je to velká část spotřeby mělo ti to být nápadné už dřív. Raději se s postihem smiř, těžko ti to rozvodné závody prominou. Není podstatné, kdo přípojku instaloval, ale kdo na černo el.energii odebíral.

Zlatý

bohužiaľ, občianske právo v čr je postavené tak, že budete musieť vy dokazovať, že ste ilegálnu prípojku neinštaloval.
v prípade trestného konania (i priestupkového), je to práve naopak - súd musí preukázať, že vy ste prípojku inštaloval.

v tomto prípade je teda paradoxne pre vás výhodnejšie dohodnúť sa, aby na vás podali trestné oznámenie.

Zlatý

Možná napsat do černých ovcích a případ medializovat. Nebo nějaký znalecký posudek. Pokud elektrotechnice nerozumíte tak LOGICKY jste si to nemohl udělat sám.

Sancta simplicita.
Michale, pokud anonym elektrotechnice nerozumí, tak si to LOGICKY mohl nechat od někoho udělat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.