poa.li

Je možné rozlišit skutečné Já od pohnutek způsobených vnějšími vlivy (předsudky)?

Pokud jednáme podle předsudků, často se stává, že to nevidíme. To občas působí následné nepříjemnosti. Jak poznat sám v sobě předsudek? Díky..

Nejlepší odpověď
Tata

Zkuste si vzpomenout, ovlivňují vás pověry. Vyhýbáte se kanálům, když vidíte kominíka chytáte se za knoflík, atd. Pokud alespoň ve skrytu duše na ně věříte, je pravděpodobné, že na vás předsudky v určité míře působí. Tyto předsudky působí na všechny lidi. Krásnou ukázkou jsou výroky soutěžících v televizních kuchařských pořadech. Jistě jste slyšel výrok, To jsem v životě nejedl, to nevezmu do huby. Položte si jednoduchou otázku, Jedl by jste psí maso, pokud ne tak proč? Je špinavé? O co je špinavější než prasečí? Proč se traduje, že se praseti chovanému na porážku nemá dávat jméno, že se potom nedá jíst, protože se stává členem rodiny. Zamyslete se nad tím co nesnášíte nebo co by jste nikdy neudělali a zkuste si vysvětlit proč a zjistíte aspoň některé předsudky které v sobě nosíte.