Lucieeee

Je možné provádět čištění zubníh kanálků bez umrtvení?

Několikrát během posledních dvou měsíců jsem byla u své zubařky na čištění kanálků (takovou tou jehličkou obmotanou drátkem). Jserm se svojí zubařkou spokojená, na sebemenší vrtání mi dává umrtvující injekci, nikdy s tím nebyl problém. Ale na to čištění mi ji nechce dát, i když je ta bolest příšerná a pokaždé tam málem vypustím duši. Vždy ji žádám a ona jen zakroutí hlavou… Jaký může mít důvod mi ji nedat?
Doplňuji:

  • Omlouvám se za překlik v nadpise, samozřejmě „zubních“ :)

Odpovědi
mosoj

Dělalali mně to tak celý život a stále žiji.
Nyní se dohaduji, ale zřejmě by mohla poškodit kanálek víc než by bylo zdrávo.
Částečný cit má jako signalizaci kam až může. Ten nerv umrtvený je. Vždyť ti tam nejdřív dává arzenovou vložku ! Bolet to bolí ale že by se to nedalo vydržet ?