MITKEPEK

Je možné použití TV STICKU (Chromecast, Xiaomi, atd., prostě Android v TV) do velmi staré TV přes set top box?

Je možné propojit TV STICK přes konektor HDMI se set top boxem, který je dále propojen se starou TV (cca 20 let, vakuová obrazovka) přes konektor typu Scart? Objeví se potom ten Android na obrazovce a bude TV STICK plně fungovat?

Odpovědi
Kazatel

Aliendron se mýlí, tato zařízení jsou připojena přes HDMI konektor, USB slouží maximálně tak k napájení. Pokud set top box reprodukuje i jiný vstupní HDMI signál, je velká pravděpodobnost že přijme i TV STICK. Aniž bych byl ale znalec nejnovějších STB, HDMI vstupy se u nich běžně nedělají.

aliendrone

To není o tom, jak je stará TV, ale o tom, jestli to podporuje STB. Ten může být pak připojen k TV nejen přes SCART, ale třeba i anténním koaxiálem.

Jinak tato zařízení se připojuji pomocí plnohodnotného USB (pravda, mám zkušenost jen s Chromecastem a Miracastem), takže jestli ho tvůj STB nemá, rovnou na to zapomeň. Ovšem protože většina STB je pofidérní lowendová technika s prachmizerným firmwarem (USB třeba i mají, ale všelijak omezené či rovnou k téměř ničemu), téměř jistě ti připojení TV Sticku nedetekují a potažmo budeš mít po žížalkách.

aliendrone

Kazatel>>> JJ, máš recht, je to HDMI. :)

MITKEPEK

Pánové děkuji za Vaši aktivitu, ale prosím, není třeba spekulovat. Ano, TV STICK se připojí přes HDMI, a ano, STP má plně využitelný konektor HDMI. Takže? Zná někdo jednoznačnou odpověď na mou otázku?

cochee

Chceš-li jednoznačnou odpověď na svou otázku, tak ji nepokládej v obecném duchu. Model toho set-top boxu a toho TV Sticku? Opravdu bych rád poznal set-top box, jehož HDMI umí i vstupní signál… Ano, jsou, např. VU+ DUO 4K SE za 13k Kč, opravdu TOHLETO připojuješ ke staré TV se skleněnou CRT? No nejspíš ne, protože tahle hračka není vybavena SCARTem.