taku1

Je možné použít v ČR telefon Palm Pre koupený v německu?

Mám zájem o Palm Pre s WebOS, ale u nás se neprodává. Mají ho v německu, ale nejsem si jistý zda půjde použít v českých mobilních sítích.

Odpovědi
Miroslavst

Nevím, jen teoreticky:
Měl by jít, pokud není blokován tak jako dřív naše jen pro paegas, oskar,…
Horší to je se schvalovací značkou a povolením radiokomunikací-telekomunikačního úřadu. asi je to jedno, ale mohl by to být problém. Třeba u pevné linky když příjdou na to, že tam máte zapojen přístroj bez ČTÚ značky, máte na krku mastnou pokutu. a když říkám mastnou, myslím mastnou a ne jen tak něco, aby se neřeklo.

anonym

Ano použít půjde (problem by byl pouze s CDMA verzí, pokud je to však verze GSM bude fungovat i u nás, a němci pokud vím CDMA nijak masivně nevyužívají). Dbejte pouze na to aby nebyl uzamčen na simkartu německého operátora. U nás je toto uzamykání telefonů zakázáno ze zákona, ale v německu se u dotovaných modelů běžně používá.