zjentek

Je možné k přípravě čaje použít papírový filtr určený k přípravě kávy?

Přemýšlel jsem nad tím a voda nalitá do dripperu s filtrem se zde zdrží zhruba 3–4 minuty, než překape do šálku. Což pro přípravu čaje je taky ideální čas. Děkuju.

Odpovědi
aliendrone

Ano, zcela určitě. První v rodině pořídila el. překapávač mladší starší a od té jsme se nakazili všichni. Ona to koupila právě za účelem čajování (pořizuje extrafajnové ovocné čaje), myslím, že na radu nějaké své kámošky. V el. překapávači (oproti samotnému dripperu) je výhoda v tom, že ti udrží nápoj dlouho teplý (nastavitelně – ohřívá tu konvičku). Filtr je stejný, žádný problém. 🙂